У Нідерландах проходить Міжнародна конференція з обміну інформацією у сфері ядерної безпеки

20 березня поточного року в місті Мідельбург (Королівство Нідерландів) відбулося урочисте відкриття щорічної Міжнародної конференції з обміну інформацією у сфері ядерної та радіаційної безпеки (PIME). В межах заходу експерти зі зв’язків з громадськістю всього світу збираються разом, щоб обговорити найбільш важливі питання в галузі ядерної та радіаційної безпеки.

«Знаєте, що робить PIME особливою цьогоріч? Вперше захід такого формату проводиться на майданчику єдиної в Нідерландах компанії з поводження з радіоактивними відходами (COVRA), – повідомив на відкритті конференції заступник голови компанії COVRA Ханс Коді. – Ми раді вітати кожного учасника, адже чудово розуміємо, що спілкування у сфері ядерної безпеки та радіаційного захисту є надзвичайно важливим. PIME є площадкою для обміну досвідом фахівців з усього світу. Сподіваюся, захід сприятиме розвитку галузі та налагодженню співпраці між його учасниками».

Заступник голови компанії COVRA Ханс Коді

Зі слів Ханса Коді, будівля, у якій проходить конференція, була збудована нещодавно. Об’єкт буде введено в експлуатацію влітку, його призначення – зберігання збідненого урану. Дизайном будівлі займався відомий голландський художник Вільям Верстратен, у планах якого – встановити на одній із зовнішніх стін об’єкту найбільший сонячний годинник у Європі. Циферблат на стінах сховища РАВ репрезентуватиме важливість часу в процесі поводження з радіоактивними відходами. Адже остаточне рішення щодо того, що робити з РАВ в далекій перспективі, ще не прийняте.

«З COVRA я працюю вже понад 15 років. Раніше суспільство сприймало компанію негативно, люди боялися сховища, адже вважали його небезпечним. Нині ситуація змінилася, компанією здійснено колосальну роботу з налагодження комунікації з громадськістю. Здобути визнання суспільства було непросто, та все ж, можливо. Нині ми продовжуємо працювати у цьому ж напрямку», – зазначив Вільям Верстратен.

«Сьогодні на території сховища діє відкрита зона з міні-парком, яку в робочий час може відвідати кожен бажаючий, аби перепочити та поспілкуватися зі співробітниками COVRA. Все це зроблено для того, щоб люди могли на власні очі переконатися, що ядерні об’єкти можуть бути безпечними», – підсумував Ханс Коді і побажав учасникам PIME успішної роботи та якнайбільше продуктивних контактів.

Редакція веб-сайту Uatom.org