План роботи Громадської ради при Держатомрегулювання на 2017 рік визначено

28 березня відбулося засідання Громадської ради при Держатомрегулювання, на якому були визначені пріоритетні напрями роботи на 2017 рік.

 

Захід відкрив керівник Держатомрегулювання Борис Столярчук: «Нещодавно в Інспекції проходила Колегія, де ми звітували за виконану в 2016 році роботу, а також презентували пріоритети на 2017 рік. На сьогодні найважливішими напрямами діяльності для нас є: неухильний контроль за впровадження заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС; ліцензування нового безпечного конфайнменту, будівництва сухого сховища для відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) та централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у зоні відчуження; диверсифікація ядерного палива та інші. Окремо хотілося б виділити, роботу Інспекції з гармонізації вітчизняного законодавства відповідно до стандартів ЄС. Сподіваюся, діяльність Громадської ради всіляко сприятиме Держатомрегулюванню у вирішенні найважливіших питань у галузі. Робота ведеться активно за всіма напрямами».

Після детального обговорення пріоритетів на 2017 рік, Громадською радою було прийнято рішення провести 5 планових засідань до кінця року: 2 з них – у травні, а також по одному – у вересні, листопаді на грудні.

 

Серед питань, що розглядатиме Громадська рада у 2017 році визначені:

– стан робіт по спорудженню централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП);
– підсумки засідання сторін по Конвенції про ядерну безпеку;
– стратегія розвитку Чорнобильської зони відчуження;
– поточний стан сухого сховища для відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2);
– введення в експлуатацію Нового безпечного конфайнменту «Арка» у зоні відчуження;
– безпека продовження термінів експлуатації енергоблоків Запорізької АЕС.

 

Члени Громадської ради одноголосно підтримали попередній план роботи на 2017 рік.

Редакція веб-сайту Uatom.org