Україна та Євратом визначили перспективні напрямки співробітництва у сфері ядерної безпеки

30 березня у Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) у рамках зміцнення співробітництва між Україною та ЄС у сфері ядерної безпеки відбулася робоча зустріч з експертом Єврокомісії, віце-президентом зі стратегічного розвитку UJV Rez a. s. (Чеська Республіка) Джозефом Місаком. Серед перспективних напрямків співпраці було визначено обмін досвідом щодо продовження термінів експлуатації атомних реакторів та участі в міжнародних тендерах.

Під час зустрічі Джозеф Місак заявив про готовність надавати всебічну підтримку розширенню участі України в європейських проектах у сфері ядерної безпеки. «Особливий інтерес у Європі викликає досвід українців у продовженні термінів експлуатації енергоблоків атомних електростанцій», – підкреслив Джозеф Місак.

Експерт відзначив високу якість досліджень, проведених фахівцями ДНТЦ ЯРБ, у сфері ядерної безпеки та зауважив, що напрацювання українських спеціалістів можуть бути корисним для всіх країн ЄС.

У свою чергу, представники підприємства презентували досвід участі у програмах Євратому, зокрема у 7-й Рамковій програмі та в конкурсах за програмою «Горизонт 2020». Окремо по 7-й Рамковій програмі були представлені результати проектів, до реалізації яких долучився ДНТЦ ЯРБ.

Учасники зустрічі обговорили результати останнього конкурсу за програмою «Горизонт 2020». Перший заступник директора ДНТЦ ЯРБ Олександр Печериця звернув увагу присутніх на певні складнощі, що стосуються участі підприємства у конкурсах Євратому та на важливість набуття українськими організаціями більшого досвіду такого міжнародного співробітництва.

«Міжнародний діалог налагоджується. ДНТЦ ЯРБ став упізнаваним у світі, наші послуги мають попит на ринку. Наразі ми зацікавлені у підвищенні результативності участі підприємства у тендерах за міжнародними проектами. Цікавим для нас є досвід європейських колег в управлінні проектами у галузі ядерної та радіаційної безпеки», – заявив Олександр Печериця.

Також, на зустрічі були присутні представники Державної інспекції ядерного регулювання України, Інституту ядерних досліджень ім. Г.Є. Пухова НАН України та Інституту ядерних досліджень НАН України, які презентували напрацьований досвід співпраці з європейськими колегами та останні вітчизняні науково-технічні розробки в галузі ядерної та радіаційної безпеки.

За матеріалами прес-служби Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки