Міненерговугілля презентувало оновлену Енергетичну стратегію України до 2035 року

7 червня 2017 року відбулася презентація оновленої Енергетичної стратегії України до 2035 року.

Засідання відкрив народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський.

Потому Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик та заступник Міністра Наталія Бойко презентували оновлену Енергетичну стратегію України до 2035 року.

Ігор Насалик зазначив, що новий документ «Енергетична стратегія України до 2035 року: безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність» окреслює стратегічні орієнтири розвитку паливно-енергетичного комплексу України. Також зауважив, що системою реалізації Стратегії буде відповідний План дій (імплементації). Крім того додав, що після розробки та прийняття Плану дій Міненерговугілля продовжить формувати нормативно-правову базу, яка сприятиме досягненню цілей, визначених Енергетичною стратегією.

Міністр наголосив, що Енергетична стратегія України розділена на три етапи, в кожному з них визначено пріоритетні завдання. Зокрема, перший етап – реформування енергетичного сектору до 2020 року, другий етап – оптимізація та інноваційний розвиток енергетичної інфраструктури до 2025 року, третій – забезпечення сталого розвитку до 2035 року.

Окремо Міністр підкреслив важливість виконання зобов’язань, взятих Україною в межах Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. «Виконання Третього енергетичного пакету є одним із пріоритетних завдань», – наголосив Міністр.

У ході обговорення, відповідаючи на запитання народних депутатів щодо оцінки дій Президента Сполучених Штатів Америки з приводу виходу з Паризької угоди, Міністр, як член Уряду, твердо заявив, що Україна не планує виходити з Паризької кліматичної угоди, а навпаки, докладатиме зусиль для виконання взятих на себе зобов’язань. Зокрема, положення Паризької угоди відображені і в Енергетичній стратегії України до 2035 року.

Також Ігор Насалик звернув увагу на те, що в Енергетичній стратегії взято курс на досягнення енергетичної незалежності. «Держава повинна мати власні ресурси, а не закуповувати їх. Тому у документі передбачені завдання щодо розвитку атомної генерації, поступової відмови від вугілля антрацитової групи, збільшення власного газовидобування, аби до 2020 року повністю відмовитися від імпортованого газу», – повідомив Міністр.

Зі слів Ігоря Насалика, для України не менш важливе значення має розвиток відновлюваних джерел енергії й збільшення їх частки в балансі електроенергії країни. До 2035 року ця частка повинна становити 25%.

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко прозвітувала про виконану роботу з підготовки документа та презентувала ключові елементи Енергетичної стратегії. Зокрема, зауважила, що в самій Енергетичній стратегії до 2035 року передбачено можливість її перегляду з метою актуалізації відповідно до нових обставин, умов, технологій тощо. Це, за словами Наталії Бойко, є звичайною практикою розвинутих європейських країн. Також вона окреслила пріоритетні завдання для кожного періоду.

«Результатом реалізації Енергетичної стратегії має стати перетворення паливно-енергетичного комплексу України із проблемного, що потребує постійної державної підтримки, на сучасну, конкурентоспроможну та ефективну галузь – локомотив модернізації економіки, здатний до сталого розвитку у довгостроковій перспективі», – підсумувала Наталія Бойко.

У обговоренні Енергетичної стратегії взяли участь народні депутати України – члени Комітету, керівники національних компаній енергетичних галузей України, науковці НАН України та інші учасники.

Фото: НЕЦУ

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України