Держатомрегулювання вручило НАЕК «Енергоатом» ліцензію на будівництво та введення в експлуатацію ЦСВЯП

6 липня 2017 року Керівник Державної інспекції ядерного регулювання України Борис Столярчук вручив Президентові державного підприємства НАЕК «Енергоатом» Юрію Недашковському ліцензію на будівництво та введення в експлуатацію Централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

На фото: праворуч – Керівник Державної інспекції ядерного регулювання України Борис Столярчук, ліворуч –  Президент державного підприємства НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський

«На сьогодні експлуатуючою організацією всі передбачені ядерним законодавством умови для безпечного будівництва та введення в експлуатацію ЦСВЯП – виконані. Обсяг зробленого – надзвичайно великий. З метою розбудови енергетичної незалежності нашої держави та економії бюджетних коштів – Держатомрегулювання в установленому порядку прийняло рішення про видачу ліцензії на спорудження та введення у експлуатацію об’єкту», – зазначив Борис Столярчук.  За словами очільника відомства, технології «Holtec International», що використовуватимуться при зведенні ЦСВЯП, свою надійність та безпеку вже підтвердили. На власному досвіді у тому вже мали нагоду переконатися Швеція, Бельгія та Іспанія.

Керівник Державної інспекції ядерного регулювання України Борис Столярчук

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський подякував співробітникам Держатомрегулювання та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки за плідну співпрацю.

«До цього дня ми йшли більше 12 років. Робота виконана, дійсно, велика, перешкод на шляху було не менше. Законодавче врегулювання усіх питань із забезпечення будівництва нової ядерної установки державного значення, вирішення питання землевідведення, пошук надійних, безпечних технологій, процес ліцензування – всі ці виклики ми подолали гідно. На часі перед НАЕК «Енергоатом» постало нове, стратегічно важливе для держави завдання – завершення будівництва ЦСВЯП і його подальша експлуатація з метою забезпечення енергетичної незалежності України», – підсумував Президент НАЕК «Енергоатом».

Редакція веб-сайту Uatom.org