Нові робочі місця, інвестиції у соціальну сферу та перспективи економічного розвитку регіону обговорили президент «Енергоатома» та голова Іванківської РДА

Питанням соціально-економічного розвитку Іванківського району Київської області завдяки будівництву Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) була присвячена зустріч президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського та голови Іванківської районної державної адміністрації Максима Лісогора. Зустріч відбулась 7 липня у центральному офісі Енергоатома.

Звертаючись до голови РДА, президент Енергоатома підкреслив зацікавленість Компанії у максимально тісній співпраці з місцевою владою у сфері соціального-економічного розвитку та благоустрою територій, прилеглих до майданчика ЦСВЯП. «На розвиток інфраструктури прилеглих районів вдалось спрямувати достатньо велику суму – близько 3,7 млрд грн. Це ті 10 відсотків, що передбачені відповідним законом про ЦСВЯП. Адже ми опікуємося не лише будівництвом, але й тим, щоб наші будівельники, монтажники, а згодом й експлуатаційники, жили в гідних, комфортних умовах», – зазначив Юрій Недашковський.

За його словами, паралельно з питаннями соціально-економічного розвитку та благоустрою територій має розв’язуватись і питання створення нових робочих місць в Іванківському районі. «З адміністрацією району ми хотіли б співпрацювати  з питань добору кадрів для ЦСВЯП. Враховуючи, що ЦСВЯП буде розміщено у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де ніхто не мешкає, оптимальна логістика доставки персоналу, навіть за умови роботи вахтовим методом, можлива саме з Іванківського району. Так, є категорії персоналу, які готуються не рік і не два, але за цим проектом є  й окремі категорії, на які можна вже зараз знайти претендентів  з достатнім рівнем кваліфікації з найближчих населених пунктів. Ми також маємо намір у співпраці з місцевою владою розгорнути програму підготовки персоналу для ЦСВЯП», – повідомив Юрій Недашковський.

Очільник Енергоатома підкреслив, що Компанія зацікавлена у максимальній локалізації інфраструктури з обслуговування ЦСВЯП у найближчих до сховища районах. «Не лише персонал, але й супутні спеціальні виробництва, які забезпечуватимуть технологічні потреби сховища під час експлуатації, повинні, за максимальної можливості, мати місцеву прописку», – додав Юрій Недашковський.

У свою чергу, голова Іванківської РДА Максим Лісогор подякував керівнику Енергоатому за увагу до потреб та інтересів населення Іванківського району.

«Населення Іванківщини – це близько 30 тисяч людей, з яких 27 тисяч мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС. Тому в людей лишився страх перед атомною енергетикою й усім, що з нею пов’язано. Але час йде вперед і нам треба робити якнайбільше для підвищення  рівня життя людей, які постраждали від Чорнобильської аварії. Усі ми розуміємо, що на державному рівні проект ЦСВЯП вкрай потрібен, а Іванківщина та Полісся загалом мають отримати від будівництва сховища бонус у вигляді інвестицій у розвиток регіону. Зокрема, для нас дуже важливе питання  створення нових робочих місць, тому ми хотіли б бачити центральний офіс нового підрозділу НАЕК «Енергоатом», який відповідатиме за ЦСВЯП, саме в Іванкові», – наголосив  Максим Лісогор.

Також під час наради було обговорено важливість інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення регіону.

За матеріалами прес-служби НАЕК “Енергоатом”