В ООН ухвалили договір про заборону ядерної зброї

122 із 193 країн – учасниць Організації Об’єднаних Націй 7 липня на пленарному засіданні в штаб-квартирі в Нью-Йорку ухвалили багатосторонній договір про заборону ядерної зброї. Про це повідомляється на сайті ООН.

Проти проголосували Нідерланди, а Сінгапур – утримався. Жодна з дев’яти країн, що володіють ядерною зброєю: США, Росія, Великобританія, Китай, Франція, Індія, Пакистан, Північна Корея та Ізраїль, – не брала участі в переговорах щодо тексту договору і в голосуванні. Такою ж була позиція Німеччини та інших країн – членів НАТО, зазначає DW.

Представники при ООН США, Великобританії і Франції в спільній заяві наголосили, що ця угода “ігнорує реальність міжнародного середовища безпеки”, а тому країни не мають наміру підписувати чи ратифікувати договір.

Згідно з текстом договору, держави-підписанти зобов’язуються ніколи не розробляти та не володіти ядерною зброєю. Країнам також забороняється передавати комусь зброю.

В договорі вказується, що “більшість країн світу більше не розглядають ядерну зброю як легітимний спосіб ведення війни”. Угода зобов’язує надавати допомогу жертвам випробування та застосування ядерної зброї.

Документ буде відкритий для підписання до 20 вересня 2017 року і вступить в силу після того, як його ратифікують не менше 50 країн.

Згідно звіту Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем світу (SIPRI), дев’ять ядерних держав світу володіють приблизно 14 935 ядерними боєголовками.

Нагадаємо, що рішення про підготовку договору взяли в генеральній асамблеї ООН. Це сталося в грудні 2016 року. Резолюцію підписали представники 123 держав, у той час як ядерні держави, включаючи Росію і ще близько 30 країн, проголосували “проти”. Китай став єдиним з п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН, хто утримався під час голосування.

Резолюція постановила провести конференцію з метою вироблення “юридично зобов’язуючого інструменту для заборони ядерної зброї, який призведе до його повної ліквідації”.

Міжурядові переговори по розробці договору про заборону ядерної зброї, які почалися в березні цього року, проходили без участі цілого ряду держав, у тому числі США і Росії.

За матеріалами веб-сайту ООН