Щодо виявлення небезпечних відходів на території Кіровоградської області

За наявною у Держатомрегулювання інформацією, 13 липня 2017 року в районі глиняного кар’єру «Веселівське родовище» міста Кропивницького невідомі особи здійснювали несанкціоновані земельні роботи на території колишнього сховища радіоактивних матеріалів. Роботи проводились з використанням екскаватору на місці захоронення ґрунту, майна, інших матеріалів, забруднених радіонуклідом цезій-137. Сховище було споруджене після вилучення з території ВГМ БУ-2 тресту «Кіровоградбуд» та провулку Червонозорівського небезпечних відходів, після їх дезактивації внаслідок радіаційної аварії 1988 року.

За даними державної установи «Кіровоградський обласний центр МОЗ України», потужність експозиційної дози гамма-випромінювання на місці проведення робіт становить 23 – 123 мкР/год.

«Станом на 17 липня 2017 року місце події охороняється співробітниками Національної поліції», – повідомляє оперативно-координаційний центр Управління ДСНС України у Кіровоградській області.

Усі дії щодо реагування на подію визначені Порядком взаємодії органів виконавчої влади та юридичних осіб, які провадять діяльність у сфері використання ядерної енергії, в разі виявлення радіоактивних матеріалів у незаконному обігу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 813.

Редакція веб-сайту Uatom.org