Uatom.org долучається до інформаційного туру ДНТЦ ЯРБ «Радіаційна розвідка містами України»

24 липня фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) вирушають з радіаційною розвідкою на Житомирщину. Розпочинається інформаційний тур з міста Коростишів, розташованого на мальовничих берегах Тетерева. Кампанія проводиться з метою підвищення обізнаності громадян з питань радіаційної безпеки. Редакція веб-сайту Uatom.org також візьме участь у розвідці, крім того, організує декілька промо-акцій, присвячених «покинутим» радіоактивним джерелам.

Організатор заходу, представниця прес-служби ДНТЦ ЯРБ Оксана Кучерява

«Завдяки унікальному обладнанню мобільної лабораторії RANIDSONNI, що має в своєму розпорядженні ДНТЦ ЯРБ, ми проведемо низку радіологічних досліджень в населених пунктах Житомирської, Рівненської та Волинської областей», – коментує організатор заходу, представниця прес-служби ДНТЦ ЯРБ Оксана Кучерява. – «На місцях наші спеціалісти перевірятимуть рівень радіації у повітрі, ґрунтах, воді, продуктах харчування. Крім того, місцеві жителі будуть мати змогу отримати інформацію про природу радіації, її вплив на людський організм та рекомендації по мінімізації небезпечного радіоактивного впливу».

Технічний експерт ДНТЦ ЯРБ Олександра Слепченко

Зі слів технічного експерта ДНТЦ ЯРБ Олександри Слепченко, усі міста інфотуру обрані не просто так. «Розпочати вирішили з Полісся, так як регіон є найбільш наближеним до Чорнобильської зони відчуження та був забруднений  внаслідок Чорнобильської катастрофи. Наша мета – переконатися в тому, що у жителів Рівненщини, Житомирщини та Волині з радіаційним фоном все в порядку», – зазначає експерт.

Маршрут інформаційного туру:

24 липня – Коростишів

25 липня – Новоград-Волинський

26 липня – Маневичі

27 липня – Любешів

28 липня – Сарни

29 липня – Коростень

Редактор веб-сайту Uatom.org Катерина Ставнічук

«Робота з населенням, організація опитувань, вуличних акцій для нас не є чимось новим», – розповідає редактор веб-сайту Uatom.org Катерина Ставнічук.  «Скажімо, в лютому ми проводили промо-кампанію у Києві, присвячену «покинутим» радіоактивним джерелам: спілкувалися з перехожими, розповсюджували інформаційні буклети, пояснювали, як поводитись при виявленні підозрілого предмета з маркуванням радіаційної небезпеки. З’ясували, що рівень зацікавленості населення до теми – достатньо високий, проте обізнаність за напрямом, як не прикро, прагне бажати кращого», – коментує Катерина Ставнічук.

З її слів, проведення інфотуру, в цілому, та промо-акції про «покинуті» радіоактивні джерела, зокрема, значно сприятимуть підвищенню обізнаності в регіонах. «Як на мене, невеликі містечка, села та смт проведення таких заходів потребують якнайбільше», – підсумовує редактор веб-сайту Uatom.org.

За подальшим перебігом подій інфотуру «Радіаційна розвідка містами України» слідкуйте на нашому сайті.

Редакція веб-сайту Uatom.org