У Новоград-Волинському в рамках Інфотуру виявлено місце з підвищеним радіаційним фоном

25 липня фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) у рамках інфотуру «Радіаційна розвідка містами України» відвідали місто Новоград-Волинський. Після проведення радіологічних обстежень, фахівці ДНТЦ ЯРБ виявили в місті локальне підвищення потужності дози радіаційного випромінювання.

«На вулиці Рокосовського поблизу бювету ми знайшли будівлю зі свердловиною, навколо якої зафіксували підвищений рівень гамма-випромінювання з потужністю дози – понад 5 мкЗв/год та рівнем поверхневого забруднення альфа-активними радіонуклідами – близько 0,2 Бк/см2», – коментує технічний експерт ДНТЦ ЯРБ Едуард Суховерхий. – «Виявивши забруднення, ми негайно  огородили небезпечну ділянку попереджуючою стрічкою, щоб попередити проникнення на територію людей, та повідомили органи місцевої влади для місцевого реагування».

Очільник ОСББ, на території якого виявлено аномалію, Олександр Дюбо на зустрічі з керівництвом міста попросив негайно вжити заходів для ліквідації радіоактивного забруднення ділянки. «За 20 метрів від будівлі знаходяться дитячий та спортивний майданчики, де постійно граються діти. Альфа та гамма випромінювання можуть нести значну загрозу для здоров’я малечі», – зазначив він.

Можна припустити, що джерелом забруднення є глиняна суміш, пульпа, видобута в процесі очистки свердловини. Цьогоріч навесні пульпою засипали прилеглу до вищезгаданої будівлі територію. Дозиметричні виміри під час виконання робіт не проводились, оскільки на радіоактивне забруднення не очікували.

Заступник міського Голови Віктор Шелухін виявленою знахідкою був прикро вражений. Він подякував фахівцям ДНТЦ ЯРБ за проведену роботу і запевнив, що в найближчий час керівництво міста зробить все можливе для ліквідації радіоактивної загрози.

При обстеженні інших об’єктів міста радіаційних аномалій зафіксовано не було, радіаційний фон Новограду-Волинського знаходиться у межах норми.

Редакція веб-сайту Uatom.org