Проведено операцію «STONE»

Нещодавно закінчилось проведення комплексного тренінгу з попередження та протидії контрабанді ядерних матеріалів «STONE» (Stop Trafficking of Nuclear Elements). Захід проходив за підтримки Генерального Секретаріату Міжнародної Організації Кримінальної Поліції – Інтерпол.

Перший етап тренінгу відбувся у Києві, в рамках якого були організовані теоретичні заняття за напрямом. Участь у заході взяли представники правоохоронних та інших центральних органів виконавчої влади України, в тому числі і фахівці Держатомрегулювання.

Другий етап проходив у Навчальному центрі Державної прикордонної служби України Оршанець. Одержані теоретичні знання учасниками були закріплені на практичних заняттях по виявленню радіоактивних матеріалів та організації реагування відповідно до чинного законодавства України.

Третій етап був проведений в одному з пунктів перетину державного кордону України. В умовах реального часу співробітники правоохоронних органів та інші учасники відпрацьовували практичні вправи по виявленню радіоактивних матеріалів у незаконному обігу.

Проведення заходу в цілому сприяло зміцненню співробітництва між відповідними державними органами України, що дає змогу забезпечувати надійний рівень ядерної та радіаційної безпеки в державі.

Редакція веб-сайту Uatom.org