Команда Uatom.org у рамках Інфотуру «Радіаційна розвідка містами України» провела низку промо-акцій

З 24 по 26 липня команда веб-сайту Uatom.org взяла участь у інформаційному турі «Радіаційна розвідка містами України». У рамках заходу редактор веб-сайту Катерина Ставнічук спільно з фахівцями Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) провели декілька промо-кампаній, присвячених «покинутим» радіоактивним джерелам.

«У перші три дні Інфотуру, в Коростишеві, Новоград-Волинському та Маневичах ми розповсюджували інформаційні матеріали про небезпеку «покинутих» джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ)», коментує співорганізатор промо Євгенія Нікітчук. – «Розмовляли з перехожими про вплив радіоактивних матеріалів на організм людини, радили, як поводитись при їх виявленні. Інформацію про те, що ДІВ можуть перебувати поза регулюючим контролем, люди слухали дуже уважно, усвідомлюючи всю  небезпеку від цього».

Співорганізатор промо, представниця прес-служби ДНТЦ ЯРБ Євгенія Нікітчук

Зі слів редактора веб-сайту Uatom.org Катерини Ставнічук, аудиторія в Коростишеві та Новоград-Волинському виявилася більше обізнаною про радіаційні загрози, ніж у Маневичах. «Місто Коростишів, що на Житомирщині, багате на граніт, тож, має підвищений природній радіаційний фон. Ймовірно, це і є тим фактором, котрий сприяв достатньо гарній обізнаності людей. У свою чергу Новоград-Волинський має чимало промислових об’єктів, співробітники яких багато знають про небезпеку радіоактивного впливу», – розповідає вона.  «Все ж працювати мені, як не дивно, найбільше сподобалось саме в Маневичах, де люди попри низький рівень знань, радо йшли на контакт, не боялися задавати питання», – підсумувала вона.

Інформаційний тур «Радіаційна розвідка містами України» триває. За подальшим перебігом подій слідкуйте на нашому сайті.

Редакція веб-сайту Uatom.org