У зоні відчуження українські та японські вчені створюють дослідницькі полігони, щоб вивчати перенесення радіонуклідів водним шляхом

Днями зону відчуження відвідала делегація японських фахівців у галузі моніторингу довкілля з Інституту радіоекології Університету Фукусіма (Японія).

Візит здійснювався в рамках спільної українсько-японської науково-технічної програми SATREPS та проекту «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій». Основна мета проекту – посилення технічного рівня радіаційного контролю і законодавчої бази в Україні для екологічного відновлення радіоактивно забруднених територій, забезпечення моніторингу та моделювання нового районування зони відчуження.

У ході візиту японські науковці зустрілись з керівництвом і фахівцями ДСП «Екоцентр» та обговорили технічні питання щодо моніторингу малих водозборів зони відчуження.

Проведено спільні обстеження ділянок, на яких за проектом будуть досліджуватись процеси міграції радіонуклідів водним шляхом із забруднених водозборів річок. Роботи з обладнання дослідних полігонів планується розпочати через кілька місяців.

«На сьогодні можна говорити, що проект SATREPS увійшов у стадію робочих консультацій і візитів на рівні керівників напрямів моніторингу і безпосередніх виконавців», – зауважив під час зустрічі генеральний директор ДСП «Екоцентр» Сергій Кірєєв.

За матеріалами прес-служби Державного агентства України з управління зоною відчуження