Віталій Петрук: «Холодні» випробування – це вихід на пряму до проведення «гарячих» випробувань та введення в експлуатацію СВЯП-2»

1 серпня 2017 року розпочато перший етап комплексних випробувань СВЯП-2 з імітаторами відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ). Роботи проводяться відповідно до Програми випробувань, узгодженої з Держатомрегулювання України.

«Холодні» випробування – це вихід на пряму до проведення «гарячих» випробувань та введення в експлуатацію СВЯП-2. Введення в експлуатацію нового сховища підвищить рівень безпеки зберігання відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) Чорнобильської АЕС. Сховище розраховане на довготривале зберігання протягом 100 років. На сьогодні зберігання ВЯП здійснюється у сховищі відпрацьованого ядерного палива «мокрого» типу (СВЯП-1), термін експлуатації, якого завершується у 2025 році», – повідомив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Як пояснюють фахівці ДСП «Чорнобильська АЕС», цьому важливому етапу передувала тривала і складна робота з виконання будівельно-монтажних і пуско-налагоджувальних робіт, проведення індивідуальних (приймальних) випробувань обладнання, комплексне випробування допоміжних систем, а також виконання комплексного випробування однієї з найважливіших для роботи об’єкта системи – системи поводження з транспортним контейнером.

Важливо відзначити, що початок комплексних випробувань СВЯП-2 з імітаторами ВТВЗ розпочато відповідно до графіка реалізації проекту, що є великою заслугою персоналу підрядних організацій і ДСП «Чорнобильська АЕС».

Нагадаємо, що початок «гарячих» випробувань СВЯП-2 з відпрацьованим ядерним паливом заплановано на грудень цього року.

За матеріалами прес-служби Державного агентства України з управління зоною відчуження