Держатомрегулювання бере участь у спільному Українсько-Американському командно-штабному навчанні з реагування на радіаційну аварію

Члени Інформаційно-кризового центру Держатомрегулювання беруть участь у спільному Українсько-Американському командно-штабному навчанні з реагування на надзвичайну ситуацію державного рівня, пов’язану з радіаційною аварією на відокремленому підрозділі «Запорізька АЕС» НАЕК «Енергоатом» (5-7 вересня 2017 року).

До участі у навчаннях залучені представники ДСНС України, НАЕК «Енергоатом», Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних і місцевих органів влади України та державних установ (підприємств), а також експерти з Державного департаменту, Агентства зменшення загрози Міністерства оборони та Федерального агентства з надзвичайних ситуацій США.

Захід координується Державною службою України з надзвичайних ситуацій за підтримки експертів Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США.

Впродовж трьох днів учасники командно-штабних навчань відпрацюють 3 модулі сценарію з реагування на можливу радіаційну аварію на ВП “Запорізька АЕС.” Метою тренування є спрощений аналіз радіологічної надзвичайної ситуації, в якій причетні міністерства та відомства України відіграватимуть ключові ролі та виконуватимуть свої обов‘язки, здійснюючи заходи з реагування на радіологічну подію національного рівня.

За результатами навчань буде визначено рівень готовності та здатності центральних та місцевих органів виконавчої влади до ліквідації наслідків аварії на атомній електростанції, а також їх взаємодія. Крім того, одними з головних завдань організації подібного роду заходів є підвищення рівня готовності, покращення навичок керівників державних органів щодо прийняття оперативного рішення під час ліквідації наслідків можливої аварії національного рівня на АЕС, а також вивчення та уточнення існуючих планів, правил і процедур для координації заходів оперативного реагування.

Редакція веб-сайту Uatom.org