Команда ДНТЦ ЯРБ успішно презентувала діяльність на виставці «Екологія підприємства-2017»

З 7 по 9 листопада у Міжнародному виставковому центрі відбулася виставка «Екологія підприємства-2017», у якій взяли участь фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).

Стенд ДНТЦ ЯРБ користувався надзвичайною популярністю у відвідувачів, з експозицією ознайомились понад пів тисячі людей. Зі слів представниці відділу зв’язків з громадськістю Лілії Мусіхіної, причиною тому – вдале оформлення експозиції тематичною інсталяцією.

«До нас підходило дуже багато людей: цікавились мобільною лабораторією радіаційної розвідки RanidSONNI, основними напрямами діяльності Центру, приносили перевірити на вміст радіонуклідів продукти харчування та предмети побуту. Було й багато таких, кого привабив наш стенд, що виконував функції фотозони. Історія аварії на ЧАЕС кривавою плямою врізалася у свідомість людства. ДНТЦ ЯРБ усіма можливими шляхами намагається донести до громадськості ідею відповідального ставлення до ядерних та радіаційних технологій. Зважаючи на кількість відвідувачів стенду – своєї мети у рамках виставки ми таки досягли», – ділиться Лілія Мусіхіна. 

В рамках виставки технічний експерт ДНТЦ ЯРБ Олександра Слепченко провела майстер-клас з використання дозиметричного обладнання, зокрема персональних дозиметрів. «Майбутнім спеціалістам галузі я розповідала про принципи роботи побутових та професійних дозиметрів-радіометрів та інші сучасні типи приладів, завдяки яким можна вимірювати іонізуюче випромінювання різних видів. Після чого кожен мав змогу власноруч перевірити радіаційний фон у виставковому залі та пошукати джерела іонізуючого випромінювання, в тому числі серед особистих речей. Поміж іншим, молодь досліджувала потужність дози гамма-випромінювання та поверхневе забруднення власних мобільних телефонів, годинників та взуття. Аномалій виявлено не було», – коментує експерт.

Упродовж дня експерти ДНТЦ ЯРБ надавали відвідувачам виставки послуги з вимірювання вмісту радіонуклідів у продуктах харчування та предметах повсякденного вжитку. Перевіряли рівень радіації у горіхах, ювелірних виробах, годинниках. Отримані результати підтвердили – радіаційний фон у нормі, тому немає жодних причин для хвилювання.

В останній день виставки на перевірку вмісту радіонуклідів спеціалістам ДНТЦ ЯРБ приносили журавлину та часник. Технічний експерт Центру Ірина Полякова повідомила, перевищеного вмісту рівня 137Cs у продуктах харчування встановлено не було.

Спільно з фахівцями ДНТЦ ЯРБ участь у Виставці “Екологія підприємства-2017” взяла також команда веб-сайту Uatom.org. 

Редакція веб-сайту Uatom.org