Небезпечні радіоактивні матеріали, що перебували поза регулюючим контролем, вилучено

Протягом четвертого кварталу 2017 року Держатомрегулювання спільно з відповідними структурами центральних органів виконавчої влади України, відповідальними за виявлення та реагування на факти перебування у незаконному обігу радіоактивних матеріалів, продовжували виявляти та вилучати небезпечні радіоактивні матеріали, що перебували поза регулюючим контролем.

Так, на території приватної садиби одного з районів Житомирської області було виявлено та вилучено ДІВ світомасу постійної дії, що містить солі Радію-226. Потужність еквівалентної дози (ПЕД) на поверхні становила до 250 мкЗв/год.

Продовжуються випадки вилучення радіаційно забрудненого металобрухту, що надходить на металургійні комбінати України. Так, 26 грудня 2017 року на металургійному комбінаті «Азовсталь» були вилучені фрагменти металевих труб, забруднені техногенно підсиленими радіонуклідами природного походження.

Громадяни України продовжують пересилати за кордон через відділення «Укрпошти» різні предмети, як годинники, висотоміри та інші предмети, що містять солі Радію-226 і ПЕД яких значно перевищує встановлені норми. Такі предмети вилучаються та передаються для подальшого безпечного зберігання на спец комбінати ДК «УкрДО»Радон». Аналогічні сувеніри з перевищенням по Радію-226 вилучались у четвертому кварталі 2017 року і в аеропорту «Бориспіль».

Нехтуючи правилами особистої безпеки, деякі громадяни України перевозять у своїх транспортних засобах радіоактивно забруднені предмети. Такий випадок вилучення синтетичного тросу був зафіксований у кінці грудня 2017 року в міжнародному пункті пропуску автомобільного сполучення «Славутич».

Всі вилучені небезпечні предмети були направлені для подальшого безпечного зберігання на ДМСК ДК УкрДО «Радон».  

За матеріалами Держатомрегулювання