Голова Держатомрегулювання урочисто вручив ліцензію на експлуатацію сховищ для захоронення РАВ

13 лютого на майданчику Чорнобильської АЕС представники Держатомрегулювання на чолі з Головою Григорієм Плачковим взяли участь засіданні Колегії Державного агентства України з управління зоною відчуження, на якому було підведено підсумки роботи підприємств зони відчуження у 2017 році.

У засіданні взяли участь члени Колегії ДАЗВ, представники центральних та місцевих органів влади, секретаріату Комітету Верховної Ради Українги з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки ЄБРР в Україні, директори підприємств.

Під час засідання Голова Держатомрегулювання Григорій Плачков урочисто вручив в.о. Директора ДСП «ЦППРВ» Андрію Бургомістренку продовжену Ліцензію №ЕО000953 на здійснення діяльності з експлуатації сховищ для захоронення РАВ. В рамках цієї ліцензії експлуатуюча організація виконуватиме експлуатацію сховищ ПЗРВ «Буряківка» у обсягах проведення регламентних робіт для забезпечення формування остаточної стабільної конфігурації законсервованих сховищ №№ 1-30 цього ПЗРВ.

Крім цього, в рамках цієї ліцензії здійснюється діяльність з підвищення безпеки, реабілітації та проведення регламентних робіт щодо об’єктів на території зони відчуження, у яких у ході ліквідації аварії на ЧАЕС, протягом 1986-1988 років, здійснювалось розміщення великих обсягів аварійних радіоактивних відходів – ПЗРВ «Підлісний» та ПЗРВ «III черга ЧАЕС», ПТЛРВ.

Термін дії ліцензії продовжено до завершення етапу життєвого циклу сховищ для захоронення РАВ ПЗРВ «Буряківка».

Резюмуючи обговорення Голова ДАЗВ Віталій Петрук зазначив: «На сьогодні безпека – це основна мета, на яку спрямована діяльність підприємств ДАЗВ у зоні відчуження. Радіаційний контроль та моніторинг, поводження з РАВ, зняття ЧАЕС з експлуатації, введення в експлуатацію НБК та СВЯП-2, утримання територій в безпечному санітарному та пожежному стані – виконання усіх цих завдань зменшує ризики поширення радіонуклідів на прилеглі території».

За матеріалами прес-служби Держатомрегулювання