Держатомрегулювання підписало Угоду з КЯР США про співробітництво у сфері ядерної безпеки

13 березня 2018 року в місті Роквіль (штат Меріленд, США) було підписано Домовленість між Державною інспекцією ядерного регулювання України та Комісією ядерного регулювання Сполучених Штатів Америки про обмін технічною інформацією та співробітництво у сфері ядерної безпеки. Домовленість підписано Головою Держатомрегулювання Григорієм Плачковим та Головою КЯР США Крістін Л.Свінікі під час участі делегації українського ядерного регулятора в 30-ій щорічній Інформаційній конференції Комісії ядерного регулювання США.

Укладення зазначеної Домовленості сприятиме зміцненню співпраці у галузі регулювання безпечного використання ядерної енергії у мирних цілях, розвитку законодавчої бази за напрямом ядерної та радіаційної безпеки, обміну досвідом у сфері ліцензування діяльності у сфері безпеки використання ядерної енергії, а також у сфері регулювання безпечного поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, включаючи транспортування та безпечне зберігання.

Домовленість сприятиме підвищенню кваліфікації персоналу органів ядерного регулювання України та США шляхом участі в інспекційних візитах інспекторів, наукових візитах, семінарах, робочих зустрічах.

Сторони домовились забезпечувати якнайширше розповсюдження інформації, яка надаватиметься в рамках цієї Домовленості, згідно з вимогами національного законодавства країн та політики.

За матеріалами Держатомрегулювання