Держатомрегулювання продовжить співробітництво з норвезьким ядерним регулятором

З 24 по 26 квітня у Держатомрегулювання перебуває з робочим візитом делегація Норвезького агентства радіаційного захисту (Norwegian Radiation Protection Authority). Фахівці норвезького регулятора завітали в столицю, аби обговорити шляхи подальшої двосторонньої співпраці з вітчизняним ядерним регулятором. 

Зустріч відкрила начальник Відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Держатомрегулювання Ганна Горащенкова, привітавши норвезьких колег в Україні. Вона подякувала представникам NRPA та плідну співпрацю в минулому й висловила сподівання, що спільні проекти в майбутньому будуть не менш успішними та продуктивними.

«Ми дуже раді, що наша співпраця з Держатомрегулювання та організацією технічної підтримки регулятора продовжується вже більше чотирьох років, в результаті чого було успішно реалізовано шість проектів», повідомила експерт NRPA Малгоржата Сневе. – «Сьогодні я би хотіла презентувати учасникам зустрічі, надрукований NRPA звіт, у якому зроблено детальну переоцінку загроз у сфері регулювання ядерної та радіаційної безпеки України».

Експерт Норвезького агентства радіаційного захисту Малгоржата Сневе

Зі слів представниці норвезького регулятора, в процесі підготовки до публікації звіту фахівці NRPA поглиблено ознайомились з найбільш проблемними питаннями у сфері регулювання ядерної та радіаційної безпеки України. «Тепер нам значно простіше окреслити пріоритетні напрями для подальшого співробітництва», – зазначила Малгоржата Сневе. Крім того, додала, що звіт з переоцінки загроз сприятиме не лише більш результативному співробітництву між Держатомрегулювання та NRPA, але й допоможе налагодити співпрацю українського ядерного регулятора з іншими міжнародними організаціями.

У результаті низки робочих зустрічей протягом трьох днів представники Держатомрегулювання та NRPA мають визначитися з переліком тих проектів, які в подальшому стануть основою дорожньої карти співробітництва між норвезьким регулятором та українським. Фахівці Держатомрегулювання та організації технічної підтримки регулятора представлять на розгляд норвежців дванадцять проектних пропозицій.

На фото: начальник Відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Держатомрегулювання Ганна Горащенкова (зліва) та перший заступник директора Державного  науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Олександр Печериця (справа)

«Я вважаю, реалізація проектів в рамках співпраці Держатомрегулювання та NRPA значно сприятиме покращенню системи ядерної та радіаційної безпеки України. Для нашої держави це дуже важливо та актуально. Тож, вкотре висловлюємо слова подяки нашим колегам з Норвегії за підтримку», – підсумувала Ганна Горащенкова.

Редакція веб-сайту Uatom.org