Державна інспекція ядерного регулювання України підписала Меморандум про співробітництво з Національним інститутом раку

8 травня 2018 року Голова Держатомрегулювання Григорій Плачков підписав Меморандум про співробітництво та взаємодію у сфері ядерної медицини та радіаційної онкології з Директором Національного інституту раку Оленою Колеснік.

«Меморандум підписано з метою підвищення рівня радіологічної допомоги людям, хворим на рак. Проблемних питань за напрямом в Україні – чимало. Проте, ефективне використання кадрового та ресурсного потенціалу дозволить змінити ситуацію на краще й значно поліпшити рівень радіаційного захисту пацієнтів», переконаний Григорій Плачков.     

Серед пріоритетних напрямів співробітництва: гармонізація вітчизняного законодавства у сфері використання джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ) з метою діагностики та лікування онкологічних захворювань відповідно до законодавства ЄС та рекомендацій МАГАТЕ; формування та підтримка високопрофесійного експертного середовища для проведення державної експертизи в ядерній медицині.

Голова Держатомрегулювання Григорій Плачков

«Не менш важливим напрямом є сприяння впровадженню у практичну діяльність результатів наукових досліджень в радіології та онкології. Робитиметься це з метою покращення ефективності діагностики та лікування онкологічних захворювань, продовження життя пацієнтів», зазначає Голова Держатомрегулювання.     

За його словами, ідентифіковано також пріоритетні завдання на 2018 рік. Серед них: розробка та впровадження системи заходів з підвищення рівня безпеки в роботі з ДІВ, що використовуються у діагностиці та лікуванні раку; вдосконалення засобів та методів променевого моніторингу та ядерної медицини у діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань й покращення методів променевої терапії у лікуванні раку.  

«Одним із найбільш актуальних завдань все ж є створення єдиного державного реєстру доз опромінення персоналу та пацієнтів. Хочу підкреслити, що всі ці задачі повною мірою відповідають Директивам ЄС та рекомендаціям міжнародних організацій, таких як МАГАТЕ та Міжнародна комісія з радіаційного захисту», підсумував Григорій Плачков.

Редакція веб-сайту Uatom.org