До кінця 2018 року на ЗАЕС планується ввести в промислову експлуатацію комплекс з переробки РАВ

Одне з основних завдань 2018 року для колективу Запорізької АЕС – здача в промислову експлуатацію вдосконаленого комплексу з переробки радіоактивних відходів (РАВ). Проект зі створення даного комплексу на Запорізькій АЕС реалізується для приведення системи поводження з РАВ у відповідність до сучасних вимог, а також забезпечення можливості передачі РАВ на остаточне зберігання.

«Відповідно до технічного рішення, погодженого з Держатомрегулювання, ми повинні вийти до кінця 2018 року на здачу об’єкта в повному обсязі з випробуваннями на реальних радіоактивних відходах. Обсяг завдань – ще дуже великий. Потрібно завершити роботи з електротехнічного устаткування і комунікацій, змонтувати систему радіаційного контролю, систему вентиляції та ін. Завершальним етапом стануть роботи з наливними підлогами, площа яких на об’єкті становить близько 2800 квадратних метрів», – розповів про поточний стан справ на комплексі заступник головного інженера ЗАЕС по загальностанційним об’єктам Володимир Гавриляк.

Одне із завдань – впровадження на комплексі з переробки РАВ додаткового обладнання. У тому числі паспортизатора, який буде визначати питому активність радіоактивних відходів, і можна буде розділяти їх перед спалюванням. На часі вся документація на паспортизатор узгоджується з генпроектувальником – Харківським інститутом «Енергопроект».

Довідково: 27 грудня 2017 року комплекс з переробки РАВ на ЗАЕС був введений в дослідну експлуатацію. Нове обладнання комплексу повністю відповідає останнім світовим тенденціям у сфері поводження з РАВ та є найсучаснішим з існуючих на даний момент.

Прес-служба Запорізької АЕС