У вересні у місті Енергодар відбудеться XV Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів

З 24 по 28 вересня 2018 року у місті Енергодар Запорізької області відбудеться XV Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів. Дана конференція є єдиним майданчиком для налагодження комунікації у сфері фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів.

Цьогоріч у рамках конференції обговорюватимуться наступні питання: підбір надійного персоналу для роботи на радіаційно-небезпечних об’єктах; заходи з протидії кіберзагрозам; підготовка персоналу фізичного захисту до роботи в умовах надзвичайних та кризових ситуацій; проблеми транспортування ядерних та радіоактивних матеріалів; стан культури захищеності на об’єктах; міжнародне партнерство щодо зміцнення фізичного захисту ядерних установок та матеріалів.  

Зі слів організатора заходу, очільника Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича Віктора Гаврилюка, не менш важлива тема – роль правоохоронних органів у виявленні, запобіганні та попередженні актів ядерного тероризму, налагодження співпраці з міжнародними антитерористичними структурами. «Цьогоріч серед учасників конференції: представники Національної поліції, а також Служби безпеки України. Думаю, усі вони матимуть надзвичайно цікаві доповіді й активно дискутуватимуть з іншими учасниками заходу», – переконаний Віктор Гаврилюк.

Керівник Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича Віктор Гаврилюк

Окрім того, участь у конференції візьмуть представники Державної інспекції ядерного регулювання України, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, НАЕК «Енергоатом», АЕС України, Національної гвардії України, Держприкордонслужби, Міністерства охорони здоров’я, ДК «УкрДО «Радон», а також експерти міжнародних організацій та установ.

«Користуючись нагодою, хочу висловити щирі слова подяки співорганізаторам заходу – керівництву Запорізької АЕС, а також спонсорам: Шведському органу з радіаційної безпеки, Норвезькому агентству радіаційного захисту та НАЕК «Енергоатом». Вірю, у цьому році конференція пройде на високому професійному рівні, що, безсумнівно, сприятиме розвитку сфери фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів в Україні», –  підсумовує Віктор Гаврилюк. 

За більш детальною інформацією про захід звертайтеся до:

Анни Гаврилюк-Буракової (Навчальний центр імені Джорджа Кузмича)

Інститут ядерних досліджень НАН України

03028, пр. Науки, 47, Київ, Україна

Ел. пошта: anya@mpca.kiev.ua

Факс: +380 44 525 14 02

Тел.: +380 44 525 36 21

Редакція веб-сайту Uatom.org