Реалізація проекту підготовки фахівців із фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів сприяє зміцненню енергетичної безпеки

У Міненерговугілля відбулась зустріч з представниками Міністерства енергетики США та Сандійської національної лабораторії з метою планування подальшої співпраці з реалізації проекту «Розробка Програми розвитку людських ресурсів України з фізичної ядерної безпеки та оцінки захищеності». Зустріч щодо обговорення поточних завдань реалізації проекту провела заступник директора Департаменту – начальник відділу забезпечення міжнародних режимів безпеки та законодавчих ініціатив Світлана Кульчицька за участю представників НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського».

Ініціатива Міністерства щодо започаткування в Київському технічному університеті України «КПІ ім. І. Сікорського»  такої спеціалізації здійснюється в рамках перезапуску підготовки фахівців за спеціальністю «Фізичний захист, облік та контроль ядерних матеріалів», яка до 2014 року здійснювалась Севастопольським національним університетом ядерної енергії та промисловості (АР Крим).

Світлана Кульчицька подякувала Департаменту енергетики США за багаторічну підтримку фізичної ядерної безпеки в Україні, за технічну підтримку фізичного захисту АЕС, розвиток людського потенціалу та висловила сподівання, що спільними зусиллями зможемо вже у 2020 році розпочати підготовку фахівців у стінах Національного технічного Університету.

Оцінюючи стан реалізації проекту, Світлана Кульчицька запевнила у повній підтримці з боку Міненерговугілля та зазначила: «Ми задали швидкий темп розробки навчальних матеріалів, який успішно реалізується, від графіка ми не відстаємо, і вже перебуваємо на 3-му етапі реалізації проекту, який передбачає підготовку детального опису навчальних предметів».

Американські колеги відзначили значний обсяг виконаних робіт за першим та другим етапами проекту.

Сторони обговорили часові рамки впровадження проекту, поточні завдання, питання щодо надання американській стороні необхідної інформації про особливості українського національного законодавства з питань ядерної енергетики  та досягнення кінцевої мети проекту.

«Ми сподіваємося на поглиблення співпраці в рамках розвитку людського потенціалу в майбутньому», – підсумувала Світлана Кульчицька.

Прес-служба Міненерговугілля