Пожежа у Чорнобильській зоні відчуження

5 червня 2018 року о 10:00 на території 10-кілометрової зони відчуження було виявлено задимлення і загоряння трав’яного покрову та чагарнику з подальшим розповсюдженням пожежі в лісовий масив на площі близько 15 га. Про це повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ). На території промислового майданчика ЧАЕС загорянь не виявлено. Наразі триває ліквідація окремих осередків пожежі.

Осередок пожежі зафіксовано в районі СВЯП-2 о 11:03.

За інформацією ДАЗВ, радіаційний фон в Зоні відчуження контролюється за допомогою автоматизованої системи контролю радіаційного стану (АСКРС) ДСП «Екоцентр» у безперервному режимі на 39 пунктах. Дані цілодобово надходять до диспетчерського центру раз на годину, а в умовах надзвичайної ситуації – раз на 2 хвилини. Система переведена у режим надзвичайної ситуації.

До гасіння пожежі долучилась 11 Державна пожежно-рятувальна частина по охороні ДСП ЧАЕС.

За інформацією ДСНС до гасіння пожежі залучено 29 одиниць техніки та  126 чоловік, з них від ДСНС 10 одиниць техніки та 75 чоловік, від ДП Чорнобильська пуща 17 одиниць техніки з них 3 трактори та 47 чоловік та 2 одиниці техніки та 4 чоловіки транспортного відділення м. Чорнобиль, у тому числі авіація ДСНС (два літаки АН-32П та вертоліт Мі-8).

Авіацією ДСНС здійснено 2 скиди води (10,5 тонн).

За даними радіаційної розвідки ДСП «Екоцентр» потужність еквівалентної дози на відстані 1м від поверхні ґрунту – 0,3 – 2,5 мкЗв/год. Контрольні рівні на постах АСКРС становлять: АПК-1 – 1,4 мкЗв/год, СВЯП – 9,2 мкЗв/год, Копачі – 1,9 мкЗв/год, Чистогалівка – 2,3 мкЗв/год, СРТВ – 18,4 мкЗв/год.  

За попередніми оцінками, перевищень контрольних рівнів не зафіксовано. Ведеться постійний моніторинг радіаційного стану.

Фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки із застосуванням системи підтримки прийняття рішень з реагування на радіаційні аварії RODOS наразі проводять розрахунки  траєкторії руху повітряних мас з урахуванням метеорологічної ситуації. Запущена робота  мобільної лабораторії радіаційної розвідки RanidSonni. Результати вимірювань очікуються 6 червня.

Прес-служба ДНТЦ ЯРБ