Третій енергоблок Южно-Української АЕС першим в Україні повністю завантажено паливом Westinghouse

Активна зона третього енергоблока Южно-Української АЕС, вперше серед інших енергоблоків атомних електростанцій України, повністю завантажена ядерним паливом виробництва американської компанії Westinghouse.

Про це в ході 32-го засідання оперативного штабу по впровадженню палива Westinghouse на енергоблоках АЕС України в місті Южноукраїнськ заявив президент Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” Юрій Недашковський.

“Вчора (18 липня – ред.) у нас вперше повністю сформована активна зона третього енергоблоку Южно-Української АЕС паливом Westinghouse. Це дозволить протягом одного року перевести експлуатацію палива з дослідної експлуатації на промислову”, – сказав Недашковський.

Також він додав, що з 2021 року планується розпочати завантаження палива Westinghouse на енергоблоці №3 Рівненської АЕС.

У ході засідання генеральний директор Южно-Української АЕС Володимир Лісніченко заявив, що жодних зауважень щодо завантаження збірок і виходу на планову потужність третього енергоблоку не було.

Він додав, що в 2020 році планується повністю сформувати активну зону енергоблока №2 Южно-Української АЕС паливом компанії Westinghouse.

Як повідомляв Уніан, у рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного джерела – російської компанії “ТВЕЛ”, держкомпанія “Енергоатом” у квітні 2014 року підписала додаткову угоду до контракту від 2008 року з компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції.

Згідно з документом, Westinghouse зможе своїми постачаннями замістити паливо російської компанії “ТВЕЛ” на енергоблоках потужністю 1000 МВт у випадку форс-мажорних обставин, включаючи потенційні обмеження Росією поставок в Україну.

Наприкінці січня 2018 року “Енергоатом” і Westinghouse продовжили термін дії договору про постачання до 2025 року. На сьогоднішній день шведське паливо успішно експлуатується на шести енергоблоках Запорізької та Южно-Української АЕС.

Інформаційне агентство “Уніан”