Нa РАЕС впроваджуються технології Holtec International

На Рівненській АЕС тривають активні роботи в рамках впровадження технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) корпорації Holtec International (США).

В рамках укладеної угоди НАЕК «Енергоатом» та Holtec International про будівництво в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) передбачається впровадження технологій поводження з ВЯП компанії Holtec на трьох українських АЕС, зокрема виконання робіт з адаптації пристанційної інфраструктури Рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС.

Як зазначив начальник енергоремонтного підрозділу Рівненської АЕС Павло Сидоренко, до переліку заходів, які заплановано реалізувати на енергоблоках РАЕС за американською технологією Holtec з метою вивезення з території електростанції відпрацьованого ядерного палива на майданчик ЦСВЯП входять роботи різних напрямків – модернізація та реконструкція систем та обладнання, а також поставка контейнерів для завантаження, вивантаження та транспортування ВЯП.

На сьогоднішній день укладено договори та розпочато роботи з модернізації та реконструкції перевантажувальних машин у центральних залах енергоблоків РАЕС. До кінця поточного року заплановано реалізувати весь комплекс робіт з модернізації і реконструкції перевантажувальних машин енергоблоків №№1, 2, здійснити їх випробування та ввести в дослідну експлуатацію. Щодо аналогічних робіт на енергоблоках №№3, 4, реалізація яких запланована на 2019 рік, наразі укладені договори та розпочато їх виконання.

До кінця цього року планується ввести в експлуатацію майданчики обслуговування та відстою обладнання. Майданчик обслуговування призначений для розміщення всього обладнання, яке буде застосовуватись при виконанні робіт Holtec, а майданчик відстою – для розміщення контейнерів з ВЯП до моменту їх вивозу з території РАЕС. Нині триває укладання договорів з будівництва обох майданчиків.

На завершальному етапі перебуває отримання проектної документації щодо реконструкції додаткових систем: чистого концентрату, борного концентрату, забезпечення інертними газами, відеонагляду, дезактивації та електропостачання. Комплектацію обладнання обумовлених систем буде завершено у поточному році, а їх реконструкцію здійснено у 2019-му.

Крім того, на РАЕС передбачається реконструкція та модернізація вантажопідіймальних механізмів – кранів кругової дії. На енергоблоках №№1, 2  дані роботи заплановано реалізувати до кінця 2019 року, а на енергоблоках№№3, 4 – у 2020-му в період планово-попереджувальних ремонтів.

Сьогодні на складах ВП «Складське господарство» триває вхідний контроль обладнання Holtec,  підготовлено майданчик для його приймання. До кінця поточного року буде завершено випробування залізничних шляхів, якими великовагові вантажі будуть доставлятись на РАЕС та трьох транспортерів, які призначені для їх переміщення.

«Кінцевий термін реалізації усіх робіт за технологією Holtec International – 2020 рік. На сьогоднішній день проблемних питань немає, фінансуванням ми повністю забезпечені. Без сумніву, усе що, що залежить від колективу рівненських атомників буде виконано вчасно і процес з відвантажування відпрацьованого ядерного палива розпочнеться вже через 2 роки», – підсумував Павло Сидоренко.

Прес-служба РАЕС