У Бучі відбудеться акція «Aтом для миру» для мешканців міста

6 серпня 2018 року на вулиці Героїв Майдану центральної площі міста Буча відбудеться вулична акція «Атом для миру». У рамках заходу фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) проведуть низку безкоштовних радіологічних досліджень. Представники редакції веб-сайту з питань ядерної безпеки, радіаційного захисту та нерозповсюдження ядерної зброї Uatom.org спілкуватимуться з бучанцями про відповідальне ставлення до ядерної енергії та нерозповсюдження ядерної зброї.     

Завдяки мобільній лабораторії радіаційної розвідки RanidSONNI експерти ДНТЦ ЯРБ перевірятимуть на вміст радіонуклідів продукти харчування та напої. На перевірку вмісту радіації від мешканців Бучі також прийматиметься сільськогосподарська продукція, гриби, ягоди, лікарські рослини, предмети господарського вжитку, одяг, ювелірні вироби, електронні пристрої тощо.

«Робота з населенням, проведення вуличних акцій для нас не є чимось новим», – розповідає прес-секретар ДНТЦ ЯРБ Тетяна Вербицька. – «Минулого року протягом тижня ми проводили інформаційний тур «Радіаційна розвідка містами України». Завдяки унікальному обладнанню підприємства наші спеціалісти перевіряли рівень радіації у населених пунктах Житомирської, Рівненської та Волинської областей. В результаті було виявлено кілька радіаційних аномалій, про що ми невідкладно сповістили місцеві органи влади. Сьогодні наша мета – переконатися, що у мешканців Бучі з радіаційним фоном все в порядку».    

До участі у вуличній акції запрошуються усі бучанці та гості міста, котрі цікавляться питаннями ядерної та радіаційної безпеки та мають бажання принести на перевірку вмісту радіонуклідів продукти харчування, воду тощо.

Представники ДНТЦ ЯРБ й редакції веб-сайту Uatom.org не лише проведуть радіологічні дослідження, але й радо поспілкуються з мешканцями міста про небезпеки опромінення та способи захисту, розкажуть, як поводитися при виявленні «покинутих» джерел іонізуючого випромінювання, а також дадуть відповіді на всі актуальні за напрямом питання.     

Крім того, у рамках акції: можливість сфотографуватись біля ексклюзивної фотозони «Атом для миру», потрапити до рубрики «Опитування серед населення» веб-сайту Uatom.org, а також отримати на згадку пам’ятні сувеніри.   

Місце проведення: центральна площа міста Буча (вулиця Героїв Майдану).  

Дата, час: 6 серпня 2018 року з 10:00 до 17:00

Більш детальна інформація за тел.: +38 095 68 63 449

Чекатимемо Вас на заході!

Прес-служба ДНТЦ ЯРБ

Редакція веб-сайту Uatom.org