Діяльність у зоні відчуження забезпечує розвиток соціальної інфраструктури прилеглих регіонів

Державне агентство України з управління зоною відчуження, Державне підприємство «НАЕК «Енергоатом» та Київська обласна державна адміністрація підписали договір про фінансування об’єктів соціального призначення під час будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) для українських АЕС. Відповідно до умов договору, 10% кошторисної вартості сховища має бути спрямовано на будівництво та ремонт соціально важливих об’єктів у Поліському та Іванківському районах і місті Славутич Київської області.

«Розвиток прилеглих до зони відчуження регіонів важливий для агентства, адже більшість працівників наших підприємств проживає саме тут. Ми активно сприяємо тому, щоб їм та їхнім сім’ям були забезпечені гідні умови проживання, навчання для дітей, охорони здоров’я та покращення транспортної інфраструктури. А договори, подібні до підписаного сьогодні, гарантують нам фінансування таких робіт», – наголошує Голова Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

За його словами, покращення інфраструктури міст навколо зони відчуження сприятиме їх відродженню та розвитку. Для агентства важливо забезпечити фахівців, що тут проживають, робочими місцями та гідними умовами проживання, щоб сповільнити відтік населення з цих регіонів.

Визначені договором кошти будуть спрямовані на ремонт та будівництво об’єктів, що визначені Київською обласною державною адміністрацією у відповідному Переліку. Серед них: загальноосвітні школи, оздоровчі комплекси, стадіон, будинок культури, бібліотека, дороги, мости та інші важливі об’єкти.

Урядовий портал