В Одесі відбулася конференція з безпеки та ефективності атомної енергетики

З 4 по 6 вересня у м. Одеса пройшла VI Міжнародна науково-практична конференція “Безпека та ефективність атомної енергетики”, приурочена до 100-річчя заснування Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ). Захід організовано Державним підприємством “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” (НАЕК “Енергоатом”) та ОНПУ за підтримки Національної академії наук України (НАНУ).

Окрім представників підприємств-організаторів у заході взяли участь фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», Науково-технічного комплексу «Ядерний паливний цикл», Всесвітньої асоціації операторів АЕС, Інституту проблем безпеки АЕС, Шведського органу з радіаційної безпеки (SSM), Інституту ядерних досліджень ÚJV Řež a.s. та ряду інших організацій.

З вітальними виступами до урочистого відкриття конференції долучилися директори відокремлених підрозділів НАЕК «Енергоатом»: Павло Павлишин (РАЕС), Володимир Лісніченко (ЮУАЕС), Микола Панащенко (ХАЕС), а також представник Всесвітньої асоціації операторів АЕС Анатолій Кириченко.

Конференцію відкрив ректор ОНПУ Генадій Оборський: «Сьогодні атомна енергетика виробляє майже 60% електроенергії України. При цьому, звичайно, наші атомні електростанції не молодшають. Тому питання безпеки та ефективності стають надзвичайно актуальними. Політехнічний університет готує фахівців різного профілю для АЕС України та переймається щодо сучасного стану енергетики у країні, тож ми раді вітати учасників цьогорічної конференції в стінах Одеського університету».

Основними завданнями конференції стало обговорення стратегічних напрямків розвитку атомно-енергетичного комплексу України, перспективних шляхів вдосконалення ядерних технологій, підвищення ядерної та радіаційної безпеки, вдосконалення розвитку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації персоналу підприємств ядерної енергетики України.

Представник Шведського агентства з радіаційної безпеки Златан Делаліч підкреслив важливість проведення такого заходу в Україні. У Швеції подібні заходи не проводяться, оскільки помітна тенденція до зменшення частки атомної енергії на користь відновлювальних джерел. Проте, шведський регулюючий орган підтримує проведення заходів, спрямованих на розвиток безпеки використання атомної енергетики.

«Зараз атомна енергетика та безпека її використання важливі для України, адже частка електроенергії, що виробляється українськими АЕС дуже висока. Про це свідчить також присутність директорів та вищого керівництва організацій, що мають відношення до атомної енергетики. Тож проведення таких заходів в України є обґрунтованим, – зазначає Златан Делаліч. – Тут немає прямого інтересу SSM, адже наш прямий та безпосередній обов’язок – безпека Швеції. Проте у рамках міжнародного співробітництва ядерних регуляторів, в тому числі двостороннього співробітництва України та Швеції, для нас важливий розвиток та підвищення ядерної безпеки в Україні».

Серед близько п’ятидесяти доповідей, що були представлені на конференції, переважна більшість стосувалася практичних розробок, досліджень та їх результатів, які спрятимуть підвищенню безпечності та ефективності атомної енергетики України.

Редакція веб-сайту Uatom.org