Проект по оптимізації ремонтів на енергоблоках АЕС успішно розвивається

Міністерство енергетики США та Аргонська національна лабораторія продовжують підтримку проекту із оптимізації планово-попереджувальних ремонтів (ППР) на українських АЕС. Його метою є надання Україні підтримки щодо подальшого посилення енергетичної безпеки та підвищення енергоефективності використання існуючих потужностей українських АЕС. Для пілотної імплементації проекту було обрано другий енергоблок Запорізької АЕС.

«Міністерство енергетики США продовжує міжнародні програми, направлені на Україну. Зокрема продовжується проект по оптимізації ремонтних кампаній на другому енергоблоці Запорізької АЕС, – зазначає директор ДНТЦ ЯРБ Ігор Шевченко під час зустрічі з американськими партнерами, яка проходить з 5 по 7 вересня у Чикаго (США). – Уряд США надає нам всю необхідну фінансову та експертну підтримку».

Проект полягає у створенні методології, яка ґрунтується на базі ймовірнісного аналізу безпеки, що дозволяє оптимізувати ремонтну кампанію на енергоблоках АЕС і виконувати частину ремонту обладнання без їх зупинки. Основною перевагою проекту є значне підвищення економічної ефективності експлуатації енергоблоків АЕС без зниження показників їх безпеки.

Учасниками проекту від України є НАЕК «Енергоатом», Запорізька АЕС, Державна інспекція ядерного регулювання України, Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки та українська підрядна організація Аргонської національної лабораторії «НТ-Інжиніринг», яка виконує ряд робіт, пов’язаних із розробкою моделей імовірнісного аналізу безпеки.

«Проект надзвичайно важливий для всієї енергетики України, – додає Голова Наглядової ради «НТ- Інжиніринг» Віталій Дем’янюк. – Зважаючи на те, що частка атомної генерації складає більше 60%, результатом проведення оптимізації ремонтних кампаній на АЕС буде значне підвищення ефективності їх використання та покращення економічної складової».