Надійність та ефективність атомної енергетики – основа безпеки держави

З 4 по 6 вересня 2018 року в Одесі відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція «Безпека та ефективність атомної енергетики». Захід приурочено до сотої річниці від заснування Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ). Серед організаторів: НАЕК «Енергоатом» й ОНПУ за підтримки Національної академії наук України (НАНУ).

Про непересічну роль надійності й ефективності атомної енергетики, а також важливість проведення таких конференцій в Україні редакція веб-сайту Uatom.org спілкувалася з її учасниками.  

На фото: справа Олександр Шавлаков, перший віце-президент технічний директор НАЕК «Енергоатом», зліва – Віктор Воєводін, представник Національного наукового центру Харківський фізико-технічний інститут  

За словами першого віце-президента – технічного директора НАЕК «Енергоатом» Олександра Шавлакова, надійність та ефективність атомної енергетики є основою безпеки України. «Протягом останніх років ми пережили достатньо серйозні потрясіння: кризові ситуації, режим надзвичайного стану в атомній енергетиці, неприємне для усіх явище як віялові відключення. Втім з гордістю можу сказати, що експлуатуюча організація, постачаючи на ринок близько шістдесяти відсотків від усієї генерації електроенергії, прекрасно усвідомлює власну роль, функції і задачі», – запевняє Олександр Шавлаков.      

Павло Павлишин, генеральний директор Рівненської АЕС

Генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин розповів про низку проведених на РАЕС робіт, пов’язаних з підвищенням рівня безпеки. «Цьогоріч ресурс третього енергоблоку РАЕС був продовжений на двадцять років. Якби ми не вкладали у розвиток галузі, в підвищення рівня безпеки кошти, ресурси; не проводили розрахунки спільно з НАЕК «Енергоатом», нашими іншими колегами, у тому числі університетами й НАНУ – досягти позитивного результату навряд чи вдалося б. Внаслідок спільної праці виникло чимало нових ідей, було напрацьовано багато технологій, чим ми, власне, готові ділитися з учасниками конференції сьогодні», – зазначає очільник Рівненської АЕС.   

Володимир Кравченко, директор Навчально-наукового центру ядерної енергетики Одеського національного політехнічного університету

«Участь у цьогорічній конференції взяли багато вітчизняних та міжнародних фахівців за напрямом, у тому числі й представники вищого керівництва. Більшість доповідей були присвячені існуючим проблемам у галузі й подальшим шляхам їх вирішення», – коментує директор Навчально-наукового центру ядерної енергетики ОНПУ Володимир Кравченко. – «Не менш важливим було те, що учасники й гості конференції мали змогу поспілкуватися в кулуарах, завести корисні знайомства, поділитися досвідом».   

Халед Муаєд Наффаа, провідний інженер одеського офісу Науково-технічного центру НАЕК «Енергоатом»

«Цьогорічна конференція проводилася у стінах рідного ОПІ (Одеського політехнічного інституту – ред.) – так звучала його назва тоді, коли я потрапив сюди в 1987 році. Тут я захистив свою дисертацію і сформувався як наукова особистість», – ділиться спогадами провідний інженер Науково-технічного центру НАЕК «Енергоатом» Халед Муаєд Наффаа. З його слів, очікування щодо участі у конференції «Безпека та ефективність атомної енергетики» виправдалися сповна, адже експертові вдалося не лише одержати нову, корисну інформацію, а й познайомитись з вітчизняними та міжнародними науковцями за напрямом. «Після усіх доповідей та презентацій, які я прослухав впродовж трьох днів конференції, я зробив висновок, що наука в Україні розвивається, попри не завжди сприятливі економічні умови. Я дуже люблю Україну й вболіваю за неї й щиро хочу, щоб вона була передовою країною», – підсумував експерт.  

Редакція веб-сайту Uatom.org