Україна презентувала національну доповідь на 62-ій сесії Генеральної конференції МАГАТЕ

17 вересня 2018 року у Відні (Республіка Австрія) стартувала 62-а сесія Генеральної конференції Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Протягом тижня уповноважені делегації країн-членів МАГАТЕ обговоритимуть найважливіші питання діяльності організації, у тому числі схвалення бюджету Агентства на 2019 рік й визначення пріоритетів у забезпеченні ядерної та радіаційної безпеки.  

Україну на Генеральній конференції представляє офіційна делегація на чолі з Головою Державної інспекції ядерного регулювання (Держатомрегулювання) Григорієм Плачковим. До складу делегації також увійшли: представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Державного агентства з управління зоною відчуження, НАЕК «Енергоатом», а також Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.   

«Україна високо цінує роботу МАГАТЕ й найбільш вагомі здобутки протягом 2018 року у сфері нерозповсюдження ядерної зброї, забезпечення ядерної безпеки та захищеності», – зазначив у своєму виступі Голова Держатомрегулювання Григорій Плачков. З його слів, Україна активно підтримує Агентство у його програмах та ініціативах. Зокрема для України важливими є проекти в рамках технічного співробітництва, які сприяють реалізації заходів зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС й поводження з радіоактивними відходами.   

У рамках Генеральної конференції МАГАТЕ стартувала також міжнародна виставка, на якій Державне агентство України з управління зоною відчуження презентувало ексклюзивний стенд «Чорнобиль: територія змін». На експозиції представлені досягнення України щодо подолання наслідків Чорнобильської аварії, зняття із експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Особливу увагу було приділено масштабній програмі відродження зони відчуження.

Стенд України відвідали запрошені делегації країн-членів МАГАТЕ, співробітники Секретаріату Агентства та інші гості виставки. Виконуюча обов’язки Генерального Директора МАГАТЕ пані Мері Еліс Хайвард зазначила, що про такі трагедії та їх наслідки як Чорнобиль та Фукусіма дуже важливо інформувати громадськість, аби не допустити подібних аварій у майбутньому.   

Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков

«На сьогодні атомна енергетика є важливою складовою національної економіки України. За останній рік було прийнято чимало важливих рішень щодо розвитку галузі, у тому числі щодо продовження термінів експлуатації трьох енергоблоків вітчизняних АЕС, початку будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в зоні відчуження, повного завантаження активної зони третього енергоблоку Южно-Української АЕС ядерним паливом виробництва американської компанії Westinghouse», – розповідає очільник Держатомрегулювання. – «Враховуючи все це, наголошу – для України питання ядерної та радіаційної безпеки є і завжди будуть пріоритетними, адже від цього залежить не лише процвітання нашої держави, але й добробут нації, а також безхмарне майбутнє наших дітей».

Редакція веб-сайту Uatom.org