Сьогодні – Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї

26 вересня світ відзначає Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї, що був заснований у грудні 2013 року відповідною резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/68/32.

Головна мета Міжнародного дня боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї привернути увагу громадськості до проблеми, адже у світі, де існує ядерна зброя, ніхто не може почуватися у безпеці.

Як не прикро, нині ядерні держави все ж нарощують та модернізують свій потенціал, а тому ризик посилення глобального протистояння лише зростає.

Виступаючи під час відкриття загальних дебатів високого рівня 73-ї сесії Генасамблеї ООН, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш наголосив, що на сьогодні у світі відбуваються зміни у глобальному балансі сил, а тому слід звернути увагу на загрозу ядерного протистояння, адже «ядерна загроза не зменшилась, і нерозповсюдження зазнає серйозного ризику».

Від імені редакції веб-сайту Uatom.org ми хочемо нагадати усім, що Земля – наш єдиний і спільний дім, альтернативи якому поки що немає, а тому кожен із нас зацікавлений у тім, аби зберегти його для наших дітей та онуків.

Редакція веб-сайту Uatom.org