ДНТЦ ЯРБ відзначено як одну із найактивніших організацій технічної підтримки Європи

Про це заявив представник Європейської Комісії під час міжнародної конференції «Завдання, які стоять перед організаціями технічної і наукової підтримки в області підвищення ядерної безпеки і захищеності: забезпечення ефективного та сталого експертного потенціалу»,  яка проходить у м. Брюссель (Бельгія) з 15 по 18 жовтня 2018 року. «Європейська Комісія відзначила ДНТЦ ЯРБ як одну із найактивніших організацій технічної підтримки країн Європи. В одному ряду з нами – Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN), Товариство з безпеки установок та реакторів Німеччини (GRS), Організація технічної підтримки регулюючого органу Бельгії (Bel V), Литовський енергетичний інститут (LEI)», – зазначає директор ДНТЦ ЯРБ Ігор Шевченко.

Захід організовано Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ) з метою висвітлення важливості посилення науково-технічного потенціалу для підтримки органів регулювання у прийнятті рішень щодо ядерної та радіаційної безпеки. Цьогоріч основний акцент конференції було зроблено на питаннях ядерної безпеки та захищеності, аварійної готовності і реагування. У заході беруть участь як організації технічної підтримки зі значним досвідом, так і нещодавно створені.

«Дана конференція виступає ефективним майданчиком для обміну досвідом між експертами для налагодження якісних горизонтальних комунікацій», – додає Ігор Шевченко.

Протягом останніх кількох років ДНТЦ ЯРБ виступає активним учасником на міжнародному ринку послуг, пов’язаних із експертною підтримкою в ядерній сфері, прикладає значних зусиль для розширення та поглиблення міжнародного стратегічного партнерства.

Представник Європейської Комісії Янош Вехт зауважив, що підприємство є одним із найкращих прикладів того, як вкладені Європейським Союзом фінансові та технічні ресурси можуть бути ефективно використані для становлення та розвитку потужної фахової організації науково-технічної підтримки регулюючої діяльності в сфері ядерної та радіаційної безпеки.

«ДНТЦ ЯРБ – це чудовий приклад наочної результативності грошей, витрачених на проекти технічної допомоги», – зазначив пан Янош Вехт.

Редакція веб-сайту Uatom.org