“Вибух на Запорізькій АЕС”: як проходили навчання на найбільшій у Європі атомній електростанції

У разі інциденту на АЕС – людей прийматимуть 140 збірних пунктів навколо станції.

Фото: 5 канал

Найбільша у Європі Запорізька атомна електростанція, з початку російської інтервенції на південному сході материкової України, була об’єктом атак ворога. На щастя – лише інформаційних. Але оперативні служби кажуть – мають бути готовими і до військових загроз. Тож провели на АЕС масштабні навчання з евакуації населення.

“Це вибух на атомній електростанції. І нас привезли з Дніпрорудного. Нас евакуювали, тепер у нас пункт збору тут, і будуть нас далі везти”, – розповідає місцева мешканка Тетяна.

За легендою навчань, мешканців прилеглих до атомної станції населених пунктів автобусами вивозять за межі 30-кілометрової зони, до проміжних пунктів евакуації. Тут їх обстежують дозиметрами, відокремлюють умовно уражених від тих, хто не зазнав впливу радіації. З лежачих пацієнтів – зрізують одяг і миють, попри осінній холод.

“Мильний розчин, потім вмивається чистою водою. Вода там тепла, вода гріється 30-40°С, це що ми мили. Але “хот-бокс” може гріти і до 90°С. З лівого боку, ви бачили, є теплогенератори”, – каже командир аварійно-рятувального загону Сергій Северенчук.

У разі радіаційного інциденту на АЕС людей прийматимуть 140 збірних пунктів навколо станції. У 50-кілометровій зоні від станції мешкають майже 280 тис. людей.

“278 тис. осіб. Це ми взяли радіус зони евакуації у 50 кілометрів. А так, береться напрям вітру за даними Гідромету”, – уточнює керівник навчань Віктор Шлея.

Мета навчань – домогтися злагоджених дій рятувальних підрозділів без утрат часу. Але щоб запобігти надзвичайним ситуаціям на Запорізькій АЕС, її охороняють підрозділи Нацгвардії, а з повітря – частини Протиповітряної оборони.

5 канал