Чорнобильський заповідник і Університет Фукусіма розпочинають спільні дослідження

У рамках Угоди про наукове співробітництво між Національною корпорацією Університет Фукусіма (Японія) і Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником проводитимуться роботи задля екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій зони відчуження. Зокрема, це будуть роботи з покращення радіаційного-екологічного моніторингу навколишнього середовища й законодавчої бази в Україні.

«Україна та Японія з 2015 року успішно співпрацюють у сфері подолання наслідків аварій на АЕС у рамках програми SATREPS. Створення на території зони відчуження Чорнобильського заповідника відкриває науковцям ще більше можливостей для проведення досліджень, адже схема організації робіт на заповідних територіях більш зрозуміла для міжнародної спільноти. Сьогодні я радий повідомити, що Заповідник починає долучатись до програми SATREPS і перший спільний проект Чорнобильського заповідника і Університету Фукусіма профінансує саме ця програма», – наголосив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Новий україно-японський проект допоможе визначити напрями реорганізації зони відчуження на основі вдосконаленої системи радіаційно-екологічного моніторингу зони відчуження та прилеглих заселених територій.

За словами в.о. директора Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Тараса Мельничука, основним об’єктом досліджень стане став-охолоджувач, зниження рівня води у якому привертає увагу багатьох вчених, а також флора і фауна поблизу нього. Найкращі геоботаніки, радіобіологи й зоологи Заповідника спільно з японськими колегами проведуть низку досліджень, на основі результатів яких можна буде скласти прогнози екологічних змін при подальшому зниженні рівня водойми-охолоджувача.

Результати роботи вчених стануть базою для розробки рекомендацій щодо змін до законодавчої бази України задля відновлення радіоактивно забруднених територій та реорганізації зони відчуження.

Державне агентство України з управління зоною відчуження