Українські наукові установи підписали з Китаєм рамкову Угоду про інвестиції

26 жовтня 2018 року у місті Циндао (Китайська Народна Республіка) відбулись урочисті заходи з нагоди підписання Угоди між адміністративним комітетом Вільної зони економічного та технологічного розвитку міста Циндао та спільним китайсько-українським підприємством ТОВ «Китайсько-українські ядерно-енергетичні технології Сянчу» про інвестиції. Сторонами спільного підприємства виступають Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ), Інститут проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБ АЕС) Національної академії наук України та ТОВ «Ціндао Сянчу Енерджі Девелопмент Груп» (Qingdao Xianchu Energy Development Group), Китай.

На церемонії підписання були присутні представники посольства України в Китаї, Національної академії наук України, ДНТЦ ЯРБ, ІПБ АЕС, представники Уряду та наукових організацій Китаю.

«Урочисті заходи з нагоди підписання Угоди викликали неабиякий інтерес. Подія була висвітлена в регіональних новинах Китаю, – зазначає начальник відділення безпеки АЕС ДНТЦ ЯРБ Дмитро Гуменюк, який брав участь у зазначених заходах. – І це не дивно, адже вперше приватна китайська компанія встановлює співпрацю з Україною за напрямком атомної енергетики».

Згідно укладеної Угоди ТОВ «Китайсько-українські ядерно-енергетичні технології Сянчу» має намір інвестувати в проект зі створення науково-дослідного інституту альтернативної енергетики Сянчу та будівництва його головного офісу на території Вільної зони економічного та технологічного розвитку міста Циндао. За проектом передбачається створення науково-дослідної лабораторії та виробничих потужностей для проведення досліджень, розробки та виробництва у сферах радіаційно-захищеної робототехніки, вентиляційного та охолоджуючого обладнання для атомних станцій, реабілітації радіаційно забруднених територій тощо.

«З огляду на темпи розвитку атомної енергетики Китаю та значний досвід України у цій сфері співпраця між нашими країнами, на мою думку, має хороші перспективи, – підсумовує директор ДНТЦ ЯРБ Ігор Шевченко. – Вже найближчим часом ми отримаємо перші результати діяльності спільного підприємства».

Редакція веб-сайту Uatom.org