Голова Держатомрегулювання бере участь у Пленарному засіданні Західноєвропейської асоціації ядерних регуляторів

Голова Держатомрегулювання Григорій Плачков бере участь у черговому Пленарному засіданні Західноєвропейської асоціації ядерних регуляторів (WENRA), що проходить 6-9 листопада 2018 року у Швейцарії за організації Федеральної інспекції з ядерного регулювання Швейцарії (ENSI).


На Пленарному засіданні розглядаються стратегічні питання щодо подальшого розвитку WENRA та звіти про діяльність робочих груп за напрямами ядерної безпеки АЕС, поводження з РАВ, ВЯП та зняття з експлуатації, а також безпеки дослідницьких установок.
Проектом стратегії розвитку WENRA на 2019-2023 роки передбачається подальше посилення лідируючої позиції WENRA у формуванні європейської політики з безпеки ядерної енергетики шляхом розробки та впровадження відповідних референтних рівнів з безпеки.
Слід наголосити, що повноправне членство Держатомрегулювання у WENRA є позитивним здобутком України на міжнародній арені. Згідно Стратегії розвитку WENRA не передбачається подальше розширення складу WENRA, що отримало підтримку Держатомрегулювання.
Наразі обговорені та попередньо схвалені стратегічні цілі, візія та місія WENRA щодо подальшого розвитку організації. Зокрема, вбачається, що місією WENRA є спільна робота національних регулюючих органів для постійного підвищення і гармонізації ядерної безпеки наскільки це практично можливо та для захисту населення і навколишнього середовища.
У ході Пленарного засідання Григорій Плачков проінформував щодо результатів нещодавно виконаної самооцінки національної нормативної бази в частині поводження з РАВ та ВЯП на відповідність референтним рівням WENRA та їх партнерської перевірки членами WENRA на нараді у вересні 2018 року у Словенії.

За матеріалами Держатомрегулювання