Фахівці Енергоатома, задіяні у впровадженні палива Westinghouse, пройшли курс з використання розрахункового коду SCALE

У рамках впровадження модернізованого ядерного палива виробництва компанії Westinghouse (ТВЗ-WR) на енергоблоках АЕС України, у період з 12 по 16 листопада 2018 року на базі відділення ВП «Науково-технічний центр» (НТЦ) НАЕК «Енергоатом» в Одесі для фахівців Компанії проведено ввідний курс з використання комплексу нейтронно-фізичних програм SCALE (розробник – Ок-Риджська національна лабораторія США, Oak Ridge National Labo­ratory, ORNL).

Фото: НАЕК “Енергоатом”

Комплекс програм SCALE вже використовується Державним підприємством «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» (ДНТЦ ЯРБ) при виконанні експертиз ядерної та радіаційної безпеки систем поводження зі свіжим та відпрацьованим паливом АЕС України.

Учасниками ввідного курсу стали фахівці Запорізької АЕС, Южно-Української АЕС та ВП НТЦ, які безпосередньо задіяні у впровадженні палива ТВЗ-WR, а також спеціалісти Хмельницької АЕС та Рівненської АЕС з метою підтримки кваліфікації персоналу. Підготовка проводилась із залученням спеціалістів ДНТЦ ЯРБ.

Метою курсу було отримання інформації з алгоритму побудови розрахункових моделей та проведення розрахунків з аналізу ядерної безпеки систем поводження зі свіжим та відпрацьованим паливом ТВЗ-WR та ТВЗА.

В рамках теоретичної підготовки представникиатомних станцій та Науково-технічного центру Енергоатома ознайомились з функціональними особливостями програмних кодів SCALE. Під час практичного курсу було розглянуто результати існуючих розрахунків критичності систем зберігання свіжого і відпрацьованого палива, а також результати виконаних ДНТЦ ЯРБ науково-дослідних робіт з використанням коду SCALE.

За результатами проведення ввідного курсу кожному зі спеціалістів надано Сертифікат зразка ДНТЦ ЯРБ, що підтверджує отримання теоретичних і практичних навичок використання комплексу комп’ютерних програм SCALE.

На даний час спільно з компанією Westinghouse (США) проводиться робота щодо придбання прав користувача коду SCALE (версія 6.2) відповідно до процедури RSICC (Radiation Safety Information Computational Center, США).

У 2019 році передбачається проведення розширеного практичного курсу з використання коду SCALE для фахівців Енергоатома.

НАЕК “Енергоатом”