Чи небезпечна променева терапія для оточуючих?

Серед пацієнтів існує думка: 

“Після проведення п͟р͟о͟м͟е͟н͟е͟в͟о͟ї͟ ͟т͟е͟р͟а͟п͟і͟ї͟ /͟ к͟о͟м͟п͟’͟ю͟т͟е͟р͟н͟о͟ї͟ ͟т͟о͟м͟о͟г͟р͟а͟ф͟і͟ї͟ н͟е͟ ͟м͟о͟ж͟н͟а͟ ͟з͟н͟а͟х͟о͟д͟и͟т͟и͟с͟я͟ ͟в͟ ͟о͟д͟н͟о͟м͟у͟ ͟п͟р͟и͟м͟і͟щ͟е͟н͟н͟і͟ ͟з͟ ͟і͟н͟ш͟и͟м͟и͟ ͟л͟ю͟д͟ь͟м͟и͟” ➡️НЕВІРНО

ℹ️ Як під час проведення рентгенологічних діагностичних обстежень (рентгенографія, рентгеноскопія, комп’ютерна томографія з або без контрастування), так і під час променевої терапії пацієнт одержує певне, відповідне до методики, променеве навантаження, але сам не стає джерелом випромінювання для оточуючих. 

Крім того, рівень променевого навантаження на пацієнта зумовлений видом опромінення: рентгенівські промені при діагностичних обстеженнях та фотони і електрони при променевій терапії. 

😃 Після проходження цих процедур пацієнт безпечний для оточуючих, в тому числі і дітей. 

͟Д͟е͟щ͟о͟ ͟і͟н͟ш͟а͟ ͟с͟и͟т͟у͟а͟ц͟і͟я͟ ͟п͟р͟и͟ ͟з͟а͟с͟т͟о͟с͟у͟в͟а͟н͟н͟і͟ ͟в͟і͟д͟к͟р͟и͟т͟и͟х͟ ͟і͟з͟о͟т͟о͟п͟і͟в͟.

Серед таких методів дослідження: сканування кісток, лімфатичних вузлів, щитовидної залози, печінки, нирок. 

ℹ️ При цих методах дослідження та лікування в організм людини вводиться певна доза радіоактивних речовин, які деякий час перебувають в організмі людини, в результаті чого пацієнт протягом певного періоду стає джерелом іонізуючого випромінювання. 

Тривалість періоду напіввиведення з організму радіоактивних речовин визначається періодом напіврозпаду ізотопу (наприклад, при скануванні кісток процес триває 6 год.). 

😃 В таких випадках пацієнт проходить інструктаж і одержує рекомендації, які стосуються діагностичних або лікувальних процедур з відкритими ізотопами.

Матеріал підготовлений завідувачем науково-дослідного відділення ядерної медицини з сектором рентгенохірургії та ангіографії НІР, д.м.н., проф. Солодянниковою О.І.