Відро з ураном у дворі мінської багатоповерхівки

14 березня в Мінську у дворі житлового будинку були виявлені ємності з радіоактивними речовинами.

Про це повідомляє прес-служба Мінського міського управління Міністерства з надзвичайних ситуацій.

Приблизно об 11:20 в диспетчерську службу МНС надійшов дзвінок від інженера ЖЕУ, який помітив біля сміттєвих контейнерів на вулиці Сердича, 3 підозрілі предмети зі знаком «Небезпечно. Радіоактивні речовини або іонізуюче випромінювання».

Після прибуття на місце рятувальниками було знайдено біле пластикове відро, всередині якого знаходилися скляні та пластикові ємності з вищевказаним знаком. Відро просто стояло поруч зі сміттєвими контейнерами. Повідомляється також, що радіаційний фон в одному метрі від знахідки перевищував норму в 4 рази, в двох метрах – не перевищував.

Всього знайшли 5 ємностей: в двох був ураніл хлористий (по 1 кілограму), ще в трьох – по кілограму уранілу азотно, сірчано і трикислого. Небезпечні речовини були відправлені в Об’єднаний інститут енергетичних і ядерних досліджень “Сосни”. В даний час з’ясовуються обставини події.

Після вилучення ємностей було проведено замір на контейнерному майданчику – радіаційний фон в нормі, повідомляє прес-служба відомства.

Науковий секретар Наукової установи «ОІЕЯД – Сосни» Артем Радкевич пояснив, що зараз фахівці проводять аналіз вмісту в знайдених ємностях, щоб переконатися на сто відсотків, що це за речовини. Міліція з’ясувала, що небезпечні речовини належали мінчанці 1939 року народження, яка померла в 2016-му. Ємності з реактивами на контейнерний майданчик винесла її внучка – банки вона виявила на балконі у бабусі. Як виявилося, жінка працювала на хімічному факультеті одного з мінських вузів, швидше за все, звідти вона і принесла радіоактивні речовини.

За словами координатора проекту енергетичної програми Грінпіс Росії Рашида Алімова: – Знайдені речовини – це реактиви – солі урану. Вони небезпечні, якщо розсиплються, потраплять в організм через дихальні шляхи або з їжею. При попаданні в організм солі урану небезпечні не тільки внутрішнім опроміненням (радіацією), але і токсичністю цих сполук. У закритих банках вони не представляють безпосередньої небезпеки, але на смітник їх викидати неправильно. У побуті азотнокислий ураніл міг використовуватися при прояві фотографій.

За матеріалами БЕЛНОВОСТИ  та Комсомольская правда в Белоруси