Покинуте місто Поліське очима українських митців

Сьогодні, 24 квітня, напередодні 33-ої річниці трагедії на Чорнобильській АЕС, відбулася презентація тизеру короткометражного фільму «Поліське. Післячуття», присвяченого долі покинутого міста Поліське із зони відчуження. Стрічку створено українською компанією DocNoteFilms у співпраці зі студією аерозйомки Dronarium Україна та 4 Ears Sound Production за підтримки Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.

Особливістю трихвилинного фільму є те, що зйомки проходили вночі із використанням дронів із динамічним освітленням, аби надати картині символізму.

Як зазначає режисер Костянтин Кляцкін, кіно побудоване на грі світла й тіні. Промінь світла ковзає містом, викриваючи правду про нього – правду, яку колись намагалися почути від влади мешканці, запитуючи про реальний рівень радіаційного фону.

Поліське було другим найбільш населеним містом поряд з ЧАЕС, після Прип’яті, однак після трагедії на четвертому енергоблоці атомної станції, жителі його не були відселені впродовж ще 13 років. Тодішня влада замовчувала перевищення радіаційного фону та створювала умови для того, аби мешканці не залишали свої будинки, більше того, зводили нові. Лише у 20 років тому люди покинули Поліське.

Аби зрозуміти, що ж насправді відбувалося у Поліському, автори фільму вивчали архіви КГБ, ознайомилися з усіма матеріалами засідань тогочасної урядової комісії з питань ліквідації Чорнобильської катастрофи. Та й, як розповів продюсер стрічки Сергій Малярчук, не просто було отримати дозвіл на зйомки, адже зона відчуження відкрита для відвідувачів лише у денний час.

Переглянути короткометражну роботу «Поліське. Післячуття» можна буде вже 24 квітня у кінотеатрах «Київкінофільму», а з 25 квітня у кінотеатрі «Жовтень». Загалом, як зазначається, фільм транслюватиметься у близько 11 кінотеатрах в блоці трейлерів, на телебаченні – «Чорноморка», «5-й канал», ZIK, урядовий канал «Рада», а також поширюватиметься на однойменній Фейсбук-сторінці проекту.

У планах – створення міжнародної версії стрічки.

ДНТЦ ЯРБ