Кабмін подовжив термін реалізації програми підвищення безпеки АЕС України до кінця 2023 року

Кабінет Міністрів України подовжив термін реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків (КзППБ) українських атомних електростанцій (АЕС) з 31 грудня 2020 до 31 грудня 2023 року.

Відповідні зміни були внесені у відповідну постанову №1270 від 7 грудня 2011 на урядовому засіданні в середу.

Згідно з пояснювальною запискою, на сьогоднішній день залишилося виконати близько 450 заходів із запланованих програмою 1295.

На уповільнення темпів виконання програми вплинуло: недолік власних тарифних коштів НАЕК «Енергоатом»; складність планування проведення тривалих ремонтів через необхідність виконувати планові завдання по виробленню електроенергії; обмежена кількість і відтік високопрофесійних кадрів для виконання робіт одночасно на декількох блоках; технічна складність постфокусімскіх заходів КзППБ для розробки концепцій їх виконання; трирічна затримка отримання кредитів ЄБРР (Європейського банку реконструкції та розвитку) і Європейського співтовариства з атомної енергії Euroatom; значна тривалість проведення міжнародних торгів і тривалість виготовлення обладнання.

Як повідомлялося, КзППБ українських АЕС, яка співфінансується ЄБРР і Euroatom, затверджена Кабміном 7 грудня 2011 року. В програму, розроблену «Енергоатомом» і узгоджену Державною інспекцією ядерного регулювання України, включені всі заходи попередньої програми з підвищення безпеки та додаткові «постфукусімські» заходи, розроблені за результатами «стрес-тестів», що проходили на українських АЕС з урахуванням уроків аварії на японській АЕС «Фукусіма».

Програма встановлює обсяг заходів з підвищення безпеки, які повинні бути реалізовані на кожному енергоблоці АЕС.

Реалізація програми дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків відповідно до найвищих міжнародних вимог, а також забезпечить виконання в повному обсязі міжнародних зобов’язань України щодо підвищення безпеки діючих АЕС.

«Енергоатом» є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

interfax.com.ua