Радіоактивні знахідки на території України

Регіональні інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання спільно з відповідними структурними підрозділами центральних органів виконавчої влади України постійно проводять виявлення та вилучення радіоактивних матеріалів, що перебувають у незаконному обігу із обов’язковим їх поверненням під регулюючий контроль.

У травні в місті Харків біля житлового будинку був знайдений радіоізотопний пожежний сповіщувач типу РИД-1, що містить незначну кількість плутонію-239.

Також не рідкістю є випадки виявлення металобрухту, який забруднений радіоактивними матеріалами. Так, системами вхідного радіаційного контролю на ПАТ «Запоріжсталь» у травні 2019 року було встановлено перевищення потужності еквівалентної дози (ПЕД) гамма-випромінювання у вагоні з металобрухтом. В результаті перевірки було виявлено 2 тони металевих труб, забруднених радієм-226.

Всі небезпечні предмети були вилучені та направлені для їх подальшого безпечного та захищеного зберігання до державного міжобласного спеціалізованого комбінату Державної корпорації «Укр ДО «Радон».

За матеріалами Держатомрегулювання