Експлуатацію енергоблока № 1 Хмельницької АЕС подовжено на 10 років

На засіданні Ліцензійної комісії Державної інспекції ядерного регулювання України 23 липня 2019 року було розглянуто питання щодо переоформлення ліцензії ДП «НАЕК «Енергоатом» ЕО № 000220 на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки енергоблока № 1 ВП «Хмельницька АЕС».

Комісією був взятий до уваги позитивний висновок державної експертизи з ЯРБ, Звіт з періодичної переоцінки безпеки, що розробляється у відповідності до Загальних вимог до продовження експлуатації енергоблоків АЕС у понадпроектний строк за результатами здійснення періодичної переоцінки безпеки, а також Постанова Колегії Держатомрегулювання від 18 липня 2019 року № 5 «Про продовження експлуатації енергоблока № 1 Хмельницької АЕС у понадпроектний термін за результатами періодичної переоцінки безпеки» із рішенням схвалити висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку № 1 та визнати обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблоку в термін до наступної періодичної переоцінки безпеки енергоблока № 1 ВП «Хмельницька АЕС» – 13 грудня 2028 року.

Після обговорення, врахувавши всі обґрунтування безпечної довгострокової експлуатації ядерної установки – енергоблоку № 1 Хмельницької АЕС, члени Ліцензійної комісії Держатомрегулювання проголосували за переоформлення ліцензії ЕО № 000220 від 05 жовтня 2004 року на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки енергоблока № 1 ВП «Хмельницька АЕС». Таким чином, безпечна експлуатація енергоблока відбуватиметься у наступні десять років – до 13 грудня 2028 року.

Голова Держатомрегулювання Григорій Плачков підписав та урочисто вручив Президенту ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрію Недашковському ліцензію на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки енергоблоку № 1 ВП «Хмельницької АЕС». Григорій Плачков наголосив на тому, що рішення щодо можливості довгострокової експлуатації енергоблоку у понад встановлений проектом термін приймається Держатомрегулюванням на основі результатів переоцінки його безпеки. Відтепер вже десять українських енергоблоків працюють у понадпроектний термін експлуатації


Примітка:

З метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, Державна інспекція ядерного регулювання України з 7 червня по 7 липня 2019 року провела публічне громадське обговорення можливості продовження експлуатації ядерної установки – енергоблоку № 1 Хмельницької АЕС. У рамках обговорення було проведено громадські слухання за участю ДП «НАЕК «Енергоатом» 02 липня 2019 року у м. Нетішин Хмельницької обл. 

За матеріалами Держатомрегулювання

Фото http://www.energoatom.com.ua