В незаконному обігу поменшало радіоактивних матеріалів

Протягом другого кварталу 2019 року регіональні інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання спільно з відповідними структурними підрозділами центральних органів виконавчої влади України забезпечили виявлення та вилучення радіоактивних матеріалів, що перебували у незаконному обігу, а також їх повернення під регулюючий контроль.

Регіональною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання у місті Торецьк Донецької області на території шахти «Північна» виявлено чотири контейнери типу БГИ-75 з джерелами іонізуючого випромінювання цезій-137. Шахта практично не функціонує з 2014 року, оскільки знаходиться біля лінії розмежування, а з 2017 року перебуває у стадії ліквідації.

Значна кількість предметів з підвищеним рівнем гамма-випромінювання, що містять радіонуклід – радій 226 була вилучена Державною прикордонною службою. Здебільшого це різного типу годинники, в тому числі авіаційні, для дайверів, висотоміри, компаси тощо.

Потужність еквівалентної дози (ПЕД) гамма-випромінювання виявлених предметів перевищувала встановлені санітарні норми, тож вони були вилучені та направлені для їх подальшого безпечного та захищеного зберігання до державного міжобласного спеціалізованого комбінату Державної корпорації «Укр ДО «Радон».

За матеріалами Держатомрегулювання