Під час вибуху на військовому полігоні в Архангельській області зафіксували підвищення рівня радіації

Вчора, 8 серпня, близько 12-ої години дня, за московським часом датчики Автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) в Сєвєродвінську (РФ) зафіксували підвищення радіаційного фону. Протягом півгодини він приблизно в три рази перевищував допустиму норму – потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання становила 2 мкЗв/год.

Підвищення радіаційного фону відбулося внаслідок вибуху реактивного двигуна рідинної ракети у військовій частині під Архангельськом, де знаходиться полігон для випробування балістичних ракет для атомних підводних човнів. У результаті події дві людини загинуло та ще шестеро отримали травми різного ступеня тяжкості.

Орієнтовна розрахункова оцінка розповсюдження радіонуклідів виконана за допомогою інструменту HYSPLIT. 
Для розрахунку були використані дані з відкритих джерел.

Згодом, заступник капітана морського порту Архангельськ Сергій Козуб заявив про заборону судноплавства у Двінській затоці впродовж місяця на вимогу Міноборони.

Пізніше, у ЗМІ з’явилась інформація про те, що Міноборони не допустило до місця пожежі МЧС Росії та усі заходи із ліквідації наслідків надзвичайної події проводили власними силами. Відомство факт викиду шкідливих речовин у повітря заперечує: «ніяких викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, радіаційний фон в нормі», але разом із тим у російських медіа поширюється інформація щодо засекречення Міністерством оборони РФ подробиць катастрофи.

Міжнародна екозахисна організація Greenpeace Росії звернулася до Росспоживнагляд з метою встановити причину підвищення радіаційного фону, адже за словами екоактивістів 2 мкЗв/год перевищує звичайний рівень фону в 20 разів. Таке підвищення радіаційного фону може бути індикатором наявності в повітрі альфа- і бета-випромінюючих радіонуклідів, небезпечних при внутрішньому опроміненні (наприклад, при вдиханні радіоактивних газів або аерозолів).

Наразі ведеться моніторинг стану навколишнього середовища, інформація постійно оновлюється.

За матеріалами інформагентств.