Радіаційний фон на проспекті Науки в Києві відповідає нормальному рівневі

Після того, як у Центральній геофізичній обсерваторії в Києві знайшли джерела іонізуючого випромінювання, фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки з ініціативи Державної інспекції ядерного регулювання України додатково обстежили територію проспекту Науки та прилеглі вулиці.

Максимальне значення потужності еквівалентної дози (ПЕД), яке показали дослідження місцевості, становило 0,16 мкЗв/год. Це є нормальним радіаційним фоном, тож причин для занепокоєння громадян зараз немає.

Вилучення та ізоляція ДІВ працівниками «Об’єднання Радон». Джерело: ТСН

Нагадаємо, 29 жовтня в одному із приміщень Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, було зафіксовано перевищення допустимого рівня радіаційного фону. Під час обстеження одного з приміщень будівлі фізико-хімічної лабораторії виявили перевищення допустимого рівня потужності еквівалентної дози.  Максимальне зафіксоване значення ПЕД у приміщенні становило 620 мкЗв/год, у суміжному – 170 мкЗв/год.

Працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій демонтували частину стіни будівлі лабораторії, що дало змогу виявити та вилучити джерело іонізуючого випромінювання (ДІВ). ПЕД від поверхні ДІВ становила 1200 мкЗв/год. ДІВ попередньо ідентифікували як цезій-137.

У ході радіаційної розвідки працівники ДНТЦ ЯРБ обстежили також прилеглу до корпусу лабораторії територію, в результаті чого в землі на глибині близько 0,2 м знайшли ще одне ДІВ (цезій-137) з максимальним значенням ПЕД від поверхні 800 мкЗв/год.

Працівники «Об’єднання Радон» забрали виявлені ДІВ та перемістили їх на підприємство для зберігання.

Обстеження території довкола Центральної геофізичної обсерваторії після вилучення джерел показало, що радіаційний фон залишається в допустимих межах (максимальне зафіксоване значення ПЕД – 0,17 мкЗв/год). Техногенних радіонуклідів на обстежуваній території також не знайшли.

Редакція Uatom.org