Есе українського атомника на тему фізичної ядерної безпеки виграло конкурс МАГАТЕ

Інженер Запорізької АЕС Євген Калініченко виграв міжнародні змагання МАГАТЕ з написання есе на тему фізичної ядерної безпеки. 12 лютого 2020 року переможцю вручили сертифікат під час конференції МАГАТЕ ICONS 2020 у Відні.

Робота, яку інженер цеху теплової автоматики та вимірювань Євген Калініченко подав на конкурс, називалася «Поява технологічних загроз, а також можливостей у галузі фізичної ядерної безпеки в цифровому столітті».

«Моя тема висвітлює потенційні загрози для фізичної ядерної безпеки від кібератак і безпілотних літальних апаратів. У своєму есе я розглядав варіанти протидії таким загрозам, а також можливості технологій штучного інтелекту та безпілотних систем для зміцнення фізичної безпеки ядерних установок і матеріалів», — розкрив переможець зміст своєї праці.

За його словами, роботою зацікавилися в МАГАТЕ, і її включать у протокол конференції ICONS 2020. «Підсумкові результати конференції будуть використані при розробці плану МАГАТЕ з ядерної безпеки на 2022—2025 роки», — додав молодий фахівець.

Есе англійською мовою можна прочитати тут.

Міжнародний конкурс есе з фізичної ядерної безпеки для студентів і молодих фахівців тривав у рамках Міжнародної конференції «Фізична ядерна безпека: підтримка та активізація зусиль». Співорганізаторами змагання були МАГАТЕ й Міжнародна мережа освіти в галузі фізичної ядерної безпеки (INSEN).

Конференція Міжнародного агентства з атомної енергії з фізичної ядерної безпеки: «Фізична ядерна безпека: підтримка та активізація зусиль» (ICONS 2020) пройшла у Відні (Австрія) з 10 по 14 лютого. Мета конференції полягає у зміцненні глобального режиму з фізичної ядерної безпеки, а також міжнародного співробітництва за цим напрямом.

Україну представляла делегація на чолі із заступником міністра енергетики та захисту довкілля з питань європейської інтеграції Костянтином Чижиком.

За матеріалами НАЕК «Енергоатом» і ВП «Запорізька АЕС».